OKAN BAYÜLGEN: BENİM ÜÇ HARFLİLERİM VAR! 09 Ağustos 2013, 01:46

Okan Bayülgen'den özel hayatına dair ilginç açıklamalar...
İzzet Çapa ile röportaj yapan Okan Bayülgen, kendisine kişilik nevrozu teşhisi konulduğunu anlattı.

İşte röportajdan bazı başlıklar:


"Hayatta en etkilendiğim kişi Atilla Dayım oldu" diyen Bayülgen sözlerine şöyle devam etti: 7 yaşında şizofreni teşhisi konuldu, 26'sında intihar ederek bize kötü bir sürpriz yaptı. O gidince havalar karardı; güneş gitti ve sanki bir daha gelmedi. Onun ölümü ailedeki mutsuzluğun başlangıcı oldu. Bu yüzden süprizleri hiç sevmem.

ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ PSİKİYATRİSTE GİDİYORUM

"Çocukluğundan beri psikiyatriste götürülmüş, daha sonra da kendi kendini götürmüş bir adamım. Çok söyledim bunu ama bana insanlar hâlâ akıllı mualamesi yapıyor. 17 yaşında dönemin en önemli doktorlarından Metin Özek'e götürdüklerinde adam bana kişilik nevrozu teşhisi koydu. Çok debelenip onu yendim. Ama öyle panik atak hastası gibi değil, efendi efendi uğraşarak" diye konuştu.

Okan Bayülgen, hayat felsefesini anlatan şu sözleriyle de dikkat çekti:

"Hep şöyle dedim kendime: Başıma her ne gelirse gelsin; hayat beni dünyayı algılayamayacak espriden yoksun zavallı bir insan haline dönüştürmesin, sertleştirmesin, başka insanlara karşı nefretle doldurmasın.

Ayrılmış anne baba çocuğuyum. Bu yüzden "ailesi olanları kıskanmamalıyım, onlara garez beslememeliyim" diye söz verdim kendime. Dağılmalar, ölümler bile olsa sükunetle, soğuk kanlılıkla kabul etmeyi öğrendim sonunda."

CİNLERİM VAR

Fransa'da öğrenciyken, tren garında Kuzey Afrikalı biri, saat çok geç olmasına ve tren gelmemesine rağmen sanki trenden yeni inmiş gibi peronun en sonundan bana doğru yürüdü, "Sarhoşum ama hâlâ düzgünüm" dedi. Ben onun cin olduğuna inanıyorum. Böyle cinlerim vardır hayatta. Bir yerlerde karşıma çıkıyor, bir şeyler söylüyor sonra da yok oluyorlar. 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları