ÖCALAN'A BU SORUYU SORAN ŞİMDİ BAKAN! 22 Haziran 2012, 10:57

Yunanistan'ın yeni Savunma Bakanı eski gazeteci Panayiotopulos, Beka Vadisi'nde Öcalan'a bu soruyu sormuş...
 Yunanistan’da Başbakan Antonis Samaras başkanlığındaki yeni hükümette yer alacak bakanların isimleri belirlendi. Başbakan Samaras’ın, koalisyon ortakları PASOK Başkanı Evangelos Venizelos ve Demokratik Sol (DİMAR) Başkanı Fotis Kouvelis ile toplantısında son şekli verilen yeni hükümet üyeleri dün akşam yemin ederek, göreve başladı.

Türkiye ile ilişkilerin düzelmesi ve yakınlaşma sürecinin sürdürülmesinden yana olan Atina eski Belediye Başkanı ve eski sağlık, turizm ve daha sonra da savunma bakanı olan Dimitris Avramopulos Dışişleri Bakanlığı’na getirildi. Buna karşın Savunma Bakanlığı ise Türkiye ile ilişkilerde sert politika yanlısı Panos Panayiotopulos oldu. Panayiotopulos, gazetecilik yaptığı dönemde PKK lideri Abdullah Öcalan’la röportaj da yapmıştı. Panayiotopulos, 1990’lı yılların başında, Bekaa Vadisi’ne giderek Öcalan’la bir araya geldi. Sky televizyonunda yayınlanan mülakatın görüntülerinde, Panayiotopulos’un Öcalan’a, Yunanistan ile Türkiye arasında bir savaş çıkması halinde, PKK’nın ne yapacağını sorması ise dikkat çekiyor. Öcalan ise, Yunanistan’ın, PKK’nın Türk ordusuna yönelik savaşını iyi değerlendiremediği cevabını veriyor.

Maliye Rapanos’a

Ekonomik kriz içindeki Yunanistan’da en önemli bakanlık sayılan maliye bakanlığını da Yunanistan Ulusal Bankası (NBG) Başkanı Vasilis Rapanos’a teslim edildi. Yeni kabinede bakan ve bakan yardımcılarının büyük bir bölümü ilk kez bir kabinede görev alıyor. Samaras’ın bakanlar kurulu listesinde Yunanistan’da üç yıllık ekonomik kriz döneminde adı duyulan isimlere yer vermedi. Samaras’ın kabinesindeki yeni isimlerle, halka farklı bir siyaset izleyeceği mesajı verdi.

Yorumlar

Eftelya :

Sevgili kukla, sahibini bilmiyor değiliz. Saygılarımla...

Eftelya :

Ben size ne diyebilirim ki! Satılmış ruhlar, kiralık kalemlersiniz: laftan da anlamazsınız üstelik. Gözünüzü koltuk, mal, mülk, dünya hayatı bürümüş. Ama Kuranı, Peygamberi, dini duyguları sömürmekten de geri durmazsınız. Allah akıl fikir versin sizler gibi cellad fanatiklerine. Hepimiz aynı gemideyiz, bu gemi batarsa beraber batarız, hakkımızı yiyorsunuz ya; hiç düşünmüyorsunuz değil mi kim bilir nasıl hesap vereceksiniz üzerinden prim yaptığınız adaleti şaşmaz Allah'a?! Gözünüz sizin ve yakın çevrenizin çıkarından başkasını görmez halde, akp ve tayyip tapıcıları olarak ülkenin ayağına bağdan başka şey değilsiniz siz: içi boş yazar, senin üzerinden tüm koyunlara söylüyorum bunları. Üç beş tane değilsiniz ki laf dalaşına gireyim de ağzınızın payını vereyim desem. Nerde çokluk orda b*kluk diye de boşa dememişler zaten. Kiralık kalem seni, hani müminler kardeşti, makara kakara da okurdunuz falan. Aman annem tabi montaj hepsi! Bu ülkenin insanını aptal yerine koyamazsın sen sahte kalem!

erdal koyun :

bu yazılanların hepsi fetus vede chp zihniyetinin işine nasıl gelir ise pekı chp dınden imandan bihaber ey fetus deyyusu madem peygamberin evi hanımının mezarlıgı bu halde iken neden haber yapmadın 12 yıl dost idin dershaneleri kapatcam dedi duşman mı oldun ulan be deyyus sen nasıl bir muslumansın kım kızar ise darılır ise ben allahın emrini söyleriim kaynak elinde sende o yurek ne gezer sen ancak ve ancak istemezuk bir şerefsizsin yasım kemale ermedi ama hayat tecrubelerimle ölecek it .......... derler ya bende fetus pnatolana sıcar diyorum rabbim senın ömrunu kısa eylesin

DERVİŞ KARAKAYA :

güzel bi̇r düşünceni̇zi paylaşmişsiniz. yüreği̇ni̇ze sağlik.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları