Bu haber 14897 kez okundu.

EMRAH'IN AYLIK KİRA GELİRİ SİZCE NE KADAR?

 Bir dönemin arabesk şarkılarının aranan yorumcusu 'Küçük Emrah' büyüyüp pop şarkıları seslendirdikten sonra şimdi de tıpkı Mahsun Kırmızıgül gibi kameranın arkasına geçerek yönetmen koltuğuna oturdu. Gelmeyen Bahar filmini yöneten Emrah Erdoğan'la ilgili dikkat çekici biyografiyi Sabah'tan Ferhat Ünlü kaleme aldı.Ünlü, çok ünlü bir gazetecinin Emrah Erdoğan'ın süt kardeşi olduğunu iddia ederken, aylık kira gelirinin ise 250 bin dolar olduğunu öne sürdü.
İşte Diyarbakır Ergani doğumlu Emrah'ın bilinmeyenleri:
Arabeskçi Küçük Emrah, 20 filmde oynadıktan sonra ilk kez yönetmenliğe soyundu. 12 yaşında şöhret olan 1980'lerin PR harikası Emrah, artık 42 yaşında ve halen 'Küçük Emrah' olarak anılıyor. Muhtemelen yaşlanınca bile öyle anılacak.
Emrah Erdoğan'ın, yönetmenlik işine giriştiğini öğrenince insanın aklına ilk gelen, "Acaba Mahsun Kırmızıgül örneğinde olduğu gibi sinemada başarıyı yakalayabilir mi?" sorusu oluyor. Zira Küçük Emrah da tıpkı Mahsun Kırmızıgül gibi piyasaya çocukluğunda arabesk şarkı söyleyerek adım atmış biri. Ama Küçük Emrah, Kırmızıgül'den farklı olarak çocukken daha meşhur oldu. Mahsun Kırmızıgül ise sinemaya Emrah Erdoğan'a göre çok daha erken bir dönemde adım atarak bu alanda başarı kaydetti.
EMRAH'IN GAZETECİ SÜT KARDEŞİ
Emrah Erdoğan'ın bebeklik dönemine dair dikkate şayan, hatta düpedüz haber değeri olan bir ayrıntı var ki, onu açıklamadan edemeyeceğim. Bir gazeteci süt kardeşi var Emrah'ın. Ama kendisine adını açıklamama konusunda söz verdiğim için bu gazetecinin ismini yazamıyorum. Tanınmış bir gazeteci, adını yazsam epey tartışma konusu olur. Ama dediğim gibi söz verdiğim için -biraz mübalağalı konuşalım- işkence bile görsem ismini vermem. Öğrendiğime göre Emrah'ın annesi Ayten Erdoğan Ergani'de bağa gittiğinde Emrah'ın akranı olan gazetecinin annesi (Ayten Hanım'ın çok samimi arkadaşıymış), Emrah'ı emzirirmiş. Emrah, 1.5 yaşındayken babasını kaybetti, yetim büyüdü. Gazeteci süt kardeşinin de aynı yaşlarda babasını kaybetmiş olması ilginç bir tesadüf. Bu arada Küçük Emrah'ın evvelce İpek soyadını, yani üvey ağabeylerinin soyadını kullanırken sonradan öz babasının soyadı olan Erdoğan'ı kullandığını da belirtelim. Emrah'ın Kürt asıllı olduğu zannediliyor. Vikipedi'de de öyle yazıyor, ama bu bilgi doğru değil. Emrah, Ergani'de 'Kako' olarak bilinen bir etnik gruba mensup ve Kakolar Kürt değil.
Emrah, Diyarbakır'da ortaokul okurken 1983 senesinde, henüz 12 yaşındayken Küçük Emrah namıyla ilk albümü Ağam Ağam'ı çıkardı. Albüm, büyük ilgi gördü. Peşi sıra Gülom ve Zavallılar albümü geldi ve Küçük Emrah ışık hızıyla lümpen gençlik kitlesinin rol modeli olan bir 'celebrity' figüre dönüştü. Zavallılar'ın çıktığı 1985 yılında Emrah, Yaralı adlı bir albüm daha çıkardı. Ardından Boynu Bükükler (Bu albümün adının, Yılmaz Güney'in komünizm propagandası yaptığı gerekçesiyle cezaevine girmesine neden olan romanı Boynu Bükük Öldüler'den ilhamla konulup konulmadığı bilinmiyor) ve Ayrılamam adlı albümleri 'bestseller' oldu. Ayrılamam, o dönem için rekor bir satışa ulaştı ve tam 2,5 milyon kopya sattı.
AYLIK GELİRİ 250 BİN DOLAR
Emrah Erdoğan, albümlerinden ve filmlerinden kazandığı paranın çoğunu gayrimenkullere yatıran biri. Erdoğan'ın 100'e yakın gayrimenkulü olduğu yönünde iddialar var. Kendisi bu sayının abartılı olduğunu söylüyor, ama en az bunun üçte biri kadar gayrimenkule sahip olduğunu da ima ediyor.
Emrah Erdoğan'ın sahibi olduğu gayrimenkullerden her ay 250 bin dolar gelir elde ettiği söyleniyor. Ne diyelim Allah daha çok versin. Emrah Erdoğan, vaktiyle çok kazanıp harcayan Yeşilçam ünlüleri ve şarkıcılar gibi yapmamış. Yeni neslin 'celebrity'leri de onun izinden gitseler iyi ederler. Öyle ya! Eskilerin deyişiyle su akarken testiyi doldurmalı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir içeriği site’de paylaşmayın.
Misafir Avatar
ÖZKAN 5 ay önce

emrahı hiç semiyorum bukadarda cimrilik olmaz insana parada lazım ama insanlıkta yüreklilikte yardımsever olunmalı böyle insan olurmu bir bardak çay parasını ödemekten kaçan böyle bir sanatçı olamaz emrah sen eniyisi türkiyeyi terket

Misafir Avatar
samet @hasan yildiz 1 yıl önce

dibigan

Misafir Avatar
cemre 2 yıl önce

Drht

Misafir Avatar
hasan yildiz 2 yıl önce

Gelecegi devam etmek icin yaslilikta lazim .