ANNE KARNINDA Kİ MUCİZE GÖRÜNTÜ (VİDEO)! 17 Mayıs 2013, 17:48

7 aylık bir bebeğin anne karnında elini emerken çekilen görüntüleri görenleri hayrete düşürüyor.
 Kız olduğu belirlenen bebeğin elini ağzına alarak uzun süre emmesi net bir şekilde görülüyor.

Anne karnındaki davranış biçimlerinin doğumdan sonra da devam ettiğini ifade eden Medicana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Metin Çapar, bazı ailelerin çekilen ultrasonografik görüntüleri hatıra olarak sakladıklarını söyledi.

Bebeklerin anne karnında değişik hareketler yaptığını vurgulayan Prof. Dr. Çapar, geçen 7 Mayıs günü, 7 aylık bir bebeğin elini emerken görüntüsünün net bir şekilde çektiğini de vurguladı.

ANNE KARNINDAKİ HAREKETLER KALITSAL

Bebeklerin anne karnındaki haraketlerinin kalıtsal olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Çapar, şunları söyledi:

"Ultrasonografik olarak anne karnındaki çocuklar incelendiği zaman bir çok hareketlerinin doğumdan sonra da aynı şekilde devam ettiğini görüyoruz. Örneğin bebek, anne karnındayken sürekli elini emiyorsa doğumdan sonra da bu hareketine devam ediyor. Yine anne karnındayken eli gözlerinin üzerinde tutuyorsa, doğumdan sonra uyurken veya yatarken ellerini gözlerinin üzerinde tutuyor."

İşte anne karnından o görüntüler:

BAZI DAVRANIŞ VE ALIŞKANLIKLARI ANNE KARNINDA KAZANIYOR


100 anne üzerinde yaptıkları çalışmada yüzde 82 oranında bu tespitin ortaya çıktığını da ifade eden Prof. Dr. Çapar, "Bu çocukların anne karnındaki duruş ve davranış biçimlerini doğumdan sonra da gösterdiğini tespit ettik. Anne karnındayken bebekler genellikle ya ellerini emiyorlar ya ellerinin gözlerinin üzerlerinde tutuyorlar ya da ayak ayak üstüne atıyorlar. Bu davranışlar doğumdan sonra da devam ediyor. Buna göre çocukların bazı davranış ve alışkanlıklarının anne karnındayken kazandığını söyleyebiliriz" dedi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları