OTDÜ'DE BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİLERE TACİZ! 06 Eylül 2013, 10:59

Kayıt yaptırmak için velileri ile birlikte ODTÜ'ye gelen başörtülü öğrenciler, bir öğrenci grubu tarafından sözlü taciz ve hakarete uğradı.
 Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde sol görüşlü bir grup öğrenci, yine aynı okulda eğitim gören başörtülü gruba baskı ve hakarette bulundu.

ODTÜ'de öğrenci kayıtlarının yapıldığı bahçede duran başörtülü öğrencilere söz ve açılan dövizlerle tacizde bulunan bazı öğrencilerin bu davranışı 'faşizan' bir davranış olarak yorumlandı.
FAŞİZME DAHA FAZLA DAYANAMAYIP OKULDAN AYRILDILAR

Grubun artarak devam eden sözlü tacizine soğuk kanlılıkla cevap veren başörtülü öğrenciler, bu rezilliğe daha fazla dayanamadı. Bunun üzerine çevresinden yardım talep eden başörtülü öğrenciler, çareyi üniversiteden ayrılarak buldu.
Öte yandan başörtülü öğrenciler, bu rezalet olayın meydana gelmesine sebep olan öğrenciler hakkında şikayette bulundukları belirtildi.

SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ

Başörtülüleri taciz eden ODTÜ'lü grup, yaptıkları hakaret ve tacizleri kameraya kaydederek sosyal medyada paylaştı. Kısa sürede büyük tepki çeken görüntü izleyenleri şok etti.

REZALETLERİNİ TWİTTER'DA PAYLAŞTILAR

Olayı Twitter'da paylaşan ODTÜ'lü öğrenciler 'Yeni kayıt olan öğrencileri iftiralarla yalanlarla kendi yurtlarında kalmaya zorlayan cemaat üyelerini ODTÜden kovduk' diye tweet attı.
Barış İçin Merdiven Boyuyordu

ODTÜ'de başörtülüleri taciz eden kız öğrencilerden biri barış için merdiven boyarken görüntülendi.

Barış için merdiven boyayan ama başörtülü olduğu için iki kıza saldıran öğrencilerden birinin görüntüsü olay oldu

KAMPÜSTEN ÇIKARMAYA ÇALIŞTI

Dün Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde yaşanan olayda bir grup öğrenci, başörtülü oldukları için iki bayanı taciz ederek kampüsten çıkarmaya çalışmıştı.

ALAY KONUSU OLDU

O saldırgan öğrencilerden birisinin sosyal medyaya düşen fotoğrafı alay konusu oldu. Kadın öğrenci elinde fırçayla "barış" için merdiven boyarken görüntüleniyor. Bu fotoğraf, başörtülülere saldıran öğrencinin samimiyetini de ortaya koyuyor.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları