ÜNLÜ ATEİST STEPHEN HAWKİNG ARTIK ALLAH'A İNANIYOR! 28 Şubat 2013, 20:48

Ateistlere bir darbe de ünlü fizikçiden geldi. Her fırsatta Allah'ın varlığına inanmadığını dile getiren Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, sonunda Allah’ın varlığını kabul etti.
 Hawking, yaptığı açıklamalarla ateistleri şoka uğrattı. Hawking, 70 yaşında ve bu yaşa kadar Allah'ın varlığını kabul etmiyordu.

Hawking'in açıklamaları belki de ateistlerin Allah'ın varlığını kabul etmesine sebep olacak. Hawking, Kanal D Londra Temsilcisi Ayşegül Ekinci’ye verdiği röpörtajda : “Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları’nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez…” şeklinde konuştu.

Hawking’in bu sözlerinin bilim dünyasında nasıl bir etki oluşturacağı merak ediliyor.

Hawking'in, bilim ile bu kadar ilgili olup da 70 yaşına kadar Allah'ın varlığını kabul etmemesi zaten kocaman bir çelişkiydi. Dahası, Allah'ın varlığını kabul etmek için ünlü bir fizikçinin sözü değil, kainattaki mevcut olan her şeye bakmamız yeterlidir.

Bakın Bediüzzaman Said Nursi Allah'ın varlığını kabul etmeyenler için ne demiş:

"İşte, ey tabiata saplanan ve bataklıkta boğulmak derecesine gelen gafil! Bütün mazi ve müstakbele ulaşacak hikmetli ve kudretli manevi el sahibi olmayan birşey, nasıl bu zeminin hayatına karışabilir? Senin gibi hiç ender hiç olan tesadüf ve tabiat buna karışabilir mi? Kurtulmak istersen, “Tabiat, olsa olsa bir defter-i kudret-i İlahiyedir. Tesadüf ise, cehlimizi örten gizli bir hikmet-i İlahiyenin perdesidir” de, hakikate yanaş."

Yorumlar

şsss :

yorum yapanlara baktımda ülkemiz gerçekten soysuz o.çocuklarıyla dolmuş bitaneside caner ismindeki piç kurusu

Ceren :

birde şöyle haber yapın stephen hawking besmele çekti ve o konuşamayan adam şuan koşmaya başladı diye teist arkadaşların imanı artar bu sayede cenneti garanti ederler sizde nasiplenmiş olursunuz. allah (valla büyük harfle yazacaktım sistem izin vermedi saygıda kusur oldu ise affola ; ) sorduğu zaman biz onların iyiliği için yaptık dersiniz sizde.

Can er :

Ahahah. Yukaridaki yav hee vb ye katilmakla beraber, super reyting haber olmus... tam bos kafa isi =D.. neyle ugrasiyolar tey... midem bulandi..

Tarafsiz Haber Yapilmali :

Haberde kendi yorumunuzu kullanmamaniz gerekir kullanirsaniz tarafli haber yapmis olursunuz. Haberin gercekligine de inanmadim. Arastirmak lazim.

aha :

Ohahahahhaha hic gulecegim yoktu

Yav heeee :

yav heeeeeeeee

Oğuzhan :

yalan haber yapmaktan sitenize gelen hitlerin %80ini düşürebilirim biliyorsunuz değilmi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder