YİNE DAĞLICA, YİNE YÜREKLER DAĞLANDI! 19 Haziran 2012, 11:03

Bugün 8 askerin şehit olduğu Dağlıca'daki Yeşiltaş bölgesinde 5 yıl önce 12 askerimiz şehit olmuştu..
Hakkari'nin Irak sınırındaki ilçesi Şemdinli'nin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 14 asker yaralandı. Dağlıca'da daha önce de benzer saldırılar yaşanmıştı. 

 2007'DE DE DAĞLICA
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırındaki Dağlıca Beldesi'nde 21 Ekim 2007 tarihinde saat 23.00 sıralarında yaşanan olayda teröristler, Dağlıca'dan Yeşiltaş'a giden askeri konvoya saldırı düzenlemişti.
 
AVAŞİN KÖPRÜSÜ ÜZERİNDE SALDIRI
Çukurca'nın kuzey doğusunda Yüksekova'ya 50 kilometre uzaklıktaki Irak sınırının sıfır noktasındaki Dağlıca Beldesi'nden Yeşiltaş'a giden Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'na bağlı Komando Taburu'na ait askeri konvoy Avaşin Köprüsü üzerinde saldırıya uğramıştı. Ağır makineli silahlar ve roketatarların da kullanıldığı saldırıda 12 asker şehit olmuş; 3'ü ağır 16 askerimiz de yaralanmıştı.
 
YARALILAR HELİKOPTERLERLE ALINDI
Yaralı askerler helikopterlerle Yüksekova ve Hakkari'deki hastanelere nakledilmişti. Bölgeye takviye birlikler sevk edilip; geniş çaplı operasyon başlatılmıştı.
 
DAĞLICA'DAN SON ŞEHİT HABERİ 2 YIL ÖNCE GELMİŞTİ
Dağılca'dan son şehit haberi ise iki yıl önce gelmişti. 7 Mayıs 2010'da teröristlerle çıkan çatışmada iki asker şehit olmuştu
 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları