Ve hayat Yeşil'e güzel artık araması da kalktı!! 22 Şubat 2012, 08:06

4 eski MİT'çi ile teşkilatın başındaki isim Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması nenediyle, MİT kanununda yapılan değişiklikten, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım da yararlanıyor.
 
Taraf gazetesinin haberine göre, MİT görevlilerini soruşturmayı Başbakan'ın iznine bağlanan düzenlemeyle, çok sayıda faili meçhul cinayetten aranan 'Yeşil' hakkındaki yakalama kararı da düştü.
 
"TALEP GELİRSE İZİN VERİLECEK"
 
Yeşil hakkındaki soruşturmalar için Başbakan'dan izin isteneceği kaydedilen haberde, Başbakanlık kaynaklarının da, "Talep gelirse izin verilecek" dediği yazıldı.
 
YAKALAMA KARARI DÜŞTÜ
 
'Yeşil'e izin var mı Sayın Başbakan' başlıklı manşet haberine göre, Yıldırım hakkında, Tunceli Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Malatya Özel Yetkili Savcılığı'nın talebiyle Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin çıkardığı yakalama kararı, yeni düzenlemeyle düştü.
 
Yine faili meçhul cinayetlerle ilgili Diyarbakır ve Ankara'da sürmekte olan dava ve soruşturmalarda da 'Yeşil'le ilgili cezai takibat yapılabilmesi için Başbakanlık'tan izin istenmesi gereğinin ortaya çıktığı kaydedilen haberde, eski MİT'çiler Mehmet Eymür, Yavuz Ataç ve Müfit Sement için de izin gerekli olduğu bilgisi yer aldı.

Yorumlar

Muhammet Kaya :

eline saglık reis

vatandaş :

kendi çıkarına yapmış olduğu bi olay. mafya bozuntusu.

vatandaşaa :

adamı ne kadar tanıyosun kahpee,,,

vatandaş :

sedat peker şerefsizi sanki iyi bir buouuoookkkk?

vatandaş :

kim bilir hangi davasının pisliğinin görüntüsü !öyle bile olsa bu ve bunu gibiler her zaman şerefsizdir

vatandaş :

kendisi sanki adam olsa mafyadan medet umacak değiliz her halde.kendisi pislik biri içi̇n kendi̇ karanlık dünyası için ne demeli peki !?şerefsiz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları