ÜZMEZ'İ ÜZDÜLER: HUZUREVİNDEN CEZAEVİNE! 17 Temmuz 2012, 03:49

Yargıtay, geçen hafta yazar Hüseyin Üzmez 'e 'cinsel istismar' ve 'küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma' suçlarından verilen 13 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezasını onamış ve Üzmez için yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.
 HUZUREVİNDEN ALINDI CEZAEVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Görüldüğü yerde yakalanmasına karar verilen Üzmez'in Ankara 'da bir huzurevinde yaşadığı ortaya çıkmıştı. 80 yaşındaki Üzmez, bu sabah kaldığı Özel Pursaklar Yaşlı Bakım Merkezi'ne gelen polisler tarafından alınarak Sincan Cezaevi 'ne konuldu.

13 YIL 1 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI

Yargıtay 14. Ceza Dairesi, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 16 Eylül 2009'da Üzmez hakkındaki 'cinsel istismar' ve 'küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma' suçlarından 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilen dosyayı incelemiş ve Üzmez'e verilen 13 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezasını onamış, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçundan ise yeniden yargılanmasına hükmetmişti.

Üzmez, 2 gün önce Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e röportaj vermiş ve hakkındaki mahkumiyet kararını değerlendirip 'Bu cezalar bana vız gelir' demişti. Üzmez, acilen şeriatın gelmesi gerektiğini de belirtmişti.

Röportaj Ankara'da gerçekleşmişti. Üzmez bu röportajın ardından bu sabah kaldığı Özel Pursaklar Yaşlı Bakım Merkezi'ne gelen polisler tarafından alınarak Sincan Cezaevi 'ne konuldu.


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları