TAMİRE GETİRİLEN TELEFON PKK'LI GURUBUN SONU OLDU! 05 Ocak 2013, 11:25

PKK’nın sözde Diyarbakır sorumlusu 'Numan' kod adlı Ertem Karabulut'un aralarında bulunduğu 10 teröristin ölü ele geçirildiği operasyonun ayrıntıları belli oldu.10 teröristin öldürüldüğü operasyonun sırrı arızalı bir cep telefonu...
Diyarbakır 'da istihbarat ve güvenlik birimleri yaptığı çalışmada, örgütün sözde Diyarbakır sorumlusu Ethem Karabulut'un Lice ve Hani ilçeleri kırsalında bulunduğunu belirledi. Yapılan çalışmada, 10-15 kişi ile dolaşan grubun ihtiyaçlarını karşılamak üzere kentte irtibatlı olduğu kişi belirlendi. Takibe alınan bu kişinin, sürekli kırsal kesime giderek Ethem Karabulut ve yanındakilerle görüşüp onların ihtiyaç duyduğu malzemeleri temin ettiği izlendi.

TAMİRE GETİRİLEN CEP TELEFONU

İstihbarat birimlerinin sürekli izlediği bu kişi, PKK 'lılardan birinin bozulan telefonunu Diyarbakır'a getirip tamire verdi. Bu sırada istihbarat birimleri devreye girerek tamire gelen telefona takip ve dinleme cihazı yerleştirdi. Tamir edilen telefonu alan kişi götürüp PKK’lılara teslim etti ve güvenlik güçleri bu telefonla yapılan tüm görüşmeleri dinlemeye ve PKK’lı grubu kolayca takip etmeye başladı.

MAĞARA BELİRLENDİ, NOKTA OPERASYONU YAPILDI

31 Aralık günü PKK'lıların kırsal kesimde bir mağarada bulunduğunun belirlenmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Hava destekli polis ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı nokta operasyonunda, mağarada sıkıştırılan PKK'lılara 'teslim ol' çağrısı yapıldı. Bu sırada mağaradan çıkan bir PKK'lı güvenlik güçlerine el bombası atmak isterken vuruldu. Ardından çıkan başka PKK'lı da ateş açmaya başlayınca o da çatışmada öldürüldü. Daha sonra diğer PKK'lılar çıkan çatışmada öldürülürken, örgütün sözde Diyarbakır sorumlusu Ethem Karabulut mağaranın diğer çıkışından kaçmak istedi. Ancak güvenlik güçleri aldığı önlem sayesinde Karabulut'u da çıkan çatışmada öldürdü.

Yetkililer öldürülen PKK'lılar arasında Karabulut'un yanı sıra üst düzey sorumlularının da bulunduğunu belirtti. Öldürülenlerden birinin de bölgenin lojistiğini sağlayan PKK'lı olduğu ve kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Yorum Gönder