SON DAKİKA! AFYON'DA PATLAMA 20 AMBULANS OLAY YERİNDE! 05 Eylül 2012, 23:05

Afyonkarahisar'ın kent merkezinde patlama meydana geldi.
Afyonkarahisar'ın kent merkezindeki Kışla Mevkisindeki bulunan askeri mühimmat deposundaki çalışmalar sırasında saat 21.15 sıralarında patlama meydana geldi. Büyük gürültüye neden olan patlama nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevkedildi. İlk bilgilere göre patlamada 2'si ağır 20 kişi yaralandı.

EL BOMBALARININ OLDUĞU BÖLÜM

Patlamaların el bombalarının bulunduğu bölümde meydana geldiği sanılıyor. Patlama nedeniyle depoya 20'nin üzerinde ambulans giriş yaptı.20 YARALI TEDAVİ ALTINDA

Patlamanın ardından aralarında askerlerinde bulunduğu 20 yaralının Afyonkarahisar'da bulunan çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANI ÇOBAN: 2 YARALI HASTANEDE

Afyankarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, patlamayla ilgili şunları söyledi:

"Patlama Atakent Kışlacık bölgesinde Mühimmat bölgesinde meydana geldi. İçeride kaç kişi olduğuna dair bilgi yok. Olay yerine girilemiyor. Malesef şehitlerimiz olabilir. Astsubay ve rütbeli askerlerimizini olduğunu biliyoruz. Burası şehrin kenarında Hava Kuvvetlerine ait bir bölge. Etrafında sivil yerleşim bölgesi yok.Burası el bombası deposu olduğu için el bombalarının sağa sola saçılma tehlikesi var. Burada etrafa saçılmış bir patlamamış el bombası olabilir.

Biz sadece patlamanın el bombalarının olduğu yerde olduğunu ve içeride tasnif yapıldığını biliyoruz. Patlalmada iki yaralı hastaneye gönderildi. Ayrıca iki patlamanın olduğunu biliyoruz."

VATANDAŞ DEPREM SANDI

Patlamanın etkisiyle bazı evlerin camları kırıldı. Patlama anında bazı vatandaşlar deprem yaşandığını sanıp kendilerini evlerden dışarı attı. Bölgede yangın çıktığı ve çok sayıda ambulansın olay yerine gittiği gözlendi. Patlamanın haberini ve yaralı askerlerin olduğunu duyan Afyonkarahisarlı vatandaşlar olay yerine ulaşmaya çalıştı. Patlama bölgesi güvenlik bölgesine alınmış durumda ve olay yerine gelen itfaiyenin olası yeni bir patlamaya karşı beklitildiği belirtiliyor.

SON DAKİKA: GENEL KURMAY BAŞKANI AÇIKLADI: 25 ŞEHİT 4 YARALI!


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları