ŞOK...AZİZ YILDIRIM PARTİ KURUYOR! 04 Temmuz 2012, 12:41

Aziz Yıldırım, siyasete soyunuyor. Yıldırım, “Atatürkçü ve Laik” bir parti kurmak için kollarını sıvadı. Hedefte Fethullah Hoca grubu var.
haber3'ün özel haberine göre siyasette ortalık karışacak gibi...Habertempo olarak bu iddiaya kayıtsız kalamadık. İdia şu:
Geçen yıl süpriz bir şekilde tutuklanarak, 1 yıllık yargılama sonucu 6 yıla mahkum olan ancak tahliye edilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım parti kuracak.

Yargı süresince sürekli, olarak masum olduğunu savunan Aziz Yıldırım, savunmasını özetle, şu temele oturtmuştu:

“Bu, bana değil Fenerbahçe’ye karşı bir operasyondur. Amaç Türkiye’nin en büyük ve en güçlü Atatürkçü ve laik grubunu pasifize etmek için, kulübün tarikatlar tarafından ele geçirmektir. Ama bunu başaramayacaklar”

Aziz Yıldırım açık açık isim vermese de, bu operasyonun arkasında “devlet içinde yuvalanmış” Fettullah Hoca grubunun olduğu mesajını vermişti.

Türkiye’deki milyonlarca Fenerbahçeli’nin Aziz Yıldırım’ı desteklemesi ise, Türkiye için hiç alışılmadık bir halk hareketi oldu. Çok büyük tepki çeken Ergenekon davasında bile, Silivri’ye sadece tutuklu subayların ailesi giderken, Aziz Yıldırım’ın davasında onbinlerce FB taraftarı adliye önünde gösteri yaptı.

Polisle çatışarak dayak yemeyi, biber gazı solumayı göze alan genç-yaşlı binlerce Fenerbahçeli, adeta yakın geleceğin sinyalini verdi.

Türkiye’deki devlet mekanizmasının tarikatların kontrol eder hale geldiğine ve buna karşı CHP’nin etkin bir mücadele yapmadığına inanan bu çevrelerde, “Bu iş CHP ile olmuyor. Neden biz parti kurup, mücadele etmiyoruz?” görüşü ağırlık kazandı.

FB’nin ülkenin her köşesinde milyonlarca taraftarı olması ve bu insanların Aziz Yıldırım’a karşı yapılanlara tepkili olması, bu tepki hareketinin güçlü bir siyasi harekete dönüşmesi için bu kişilere umut veriyor.

Aziz Yıldırım’ın yakın çevresinin “Atatürkçü ve laik” bir parti kurma yolundaki tek kaygıları, sadece CHP’den oy alarak, muhtemel “AKP’ye çalıştınız” suçlaması.

Ancak bu görüşe karşı çıkanlar ise, “CHP giderek eriyor. Böyle giderse İzmir’i bile kaybedecek. Ülkenin tarikatlarla ve baskıcı muhazakar anlayışla dişe diş mücadele edecek, cesur ve kavga etmeyi bilen yeni bir siyasi harekete ihtiyacı var. Son bir yılda yaşananlar, böyle bir mücadeleyi ancak FB çıkışlı bir partinin yapabileceğini gösteriyor.” tezini savunuyor.

Yaşadıklarından dolayı çok öfkeli olan Aziz Yıldırım’ın ise partileşmeye sıcak baktığı ve tarikatların siyasi gücü kırılmazsa, laik ve modern Türkiye’nin hayal olacağına inandığı belirtiliyor.

Görünen o ki, önümüzdeki günlerde Aziz Yıldırım şike iddiaları ile değil, parti kurma haberleri ile gündemin baş sırasına oturacak.

Yorumlar

KURDO :

Bu kedicikler İslamı öğrenmek istiyorlarsa evvela gidip Kur'an ve Hadislerin emrettiği gibi öğrenip İslamı yaşasınlar. Sonra da Cübbeli Ahmed Hocanin sohbetlerini dinlesinler..

F.D. :

bizim evde çok fare var, şu kedicikleri bize göndersene adnan abi

kerim :

sizi seviyorum sizxe aşıgım evlen benimle

TURKO :

harika yazı olmuş kalemine yüreğine sağlık

huloğğ :

adnan oktarı dinleyip hidayete erdim .bu hidayet sizinki değil bizim hidayete :)))

Murat Atlu :

adnan oktar uyuşturucu kullanan br şerefsizdir. kediciklerinin çoğu da travestidir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları