SERDAR GÜMÜŞ DÜNYA BİLARDO ŞAMPİYONU OLDU! 17 Eylül 2012, 16:41

Samsun'da düzenlenen 2012 Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası'nın final maçında Serdar Gümüş, Hollandalı Erik Vijverberg'i 3-1 yenerek dünya şampiyonu oldu.
Selvi Özgün & Önder Develi
Serdar Gümüş'ten büyük başarı... Samsun'da düzenlenen 2012 Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası'nın final maçında Serdar Gümüş,  Hollandalı Erik Vijverberg'i 3-1 yenerek dünya şampiyonu oldu.

Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın finalinde, yarı finalde Belçikalı Eric Daelman'ı eleyen Serdar Gümüş ile Türk sporcu Hacı Arap Yaman'ı eleyen Hollandalı Eric Vijverberg karşılaştı.

Maça iyi başlayan Serdar Gümüş, ilk seti 52-30 kazandı. Milli bilardocu seyirci desteğini de arkasına almasına karşın, ilk setteki iyi oyununu ikinci sete yansıtamadı. Serdar, ikinci setin ortasında rakibine kaptırdığı skor üstünlüğünü geri alamadı ve seti de 28-27 kaybetti. Serdar Gümüş, sonraki iki seti, 41-29 ve 45-18, maçı da 3-1 kazanarak dünya şampiyonu oldu. Hollandalı Virverberg ikinci, Hacı Arap Yaman ve Belçikalı Eric Daelman ise üçüncü oldu.

Maçlar sonrasında düzenlenen madalya ve kupa töreninde, dereceye girenlerin ödülleri, Dünya Bilardo Federasyonları Birliği Başkanı Jean Claude Dupont, Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) Başkanı Uğur Kurugöllü ve Avrupa Bilardo Konfederasyonu Genel Sekreteri Johny Houtsch tarafından verildi.

Madalya töreninden sonra kapanış konuşmasını yapan Dünya Bilardo Federasyonları Birliği Başkanı Jean Claude Dupont, TBF Başkanı Uğur Kurugöllü ile şampiyonaya katılan sporcuları tebrik etti.

İŞTE SERDAR GÜMÜŞ'Ü DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA TAŞIYAN 
MAÇIN VİDEOSU
 Habertempo' Genel Yayın Yönetmeni Lütfü Bulut ve YAŞAM Gazetesi imtiyaz Sahibi Celal Karaali Samsun'da gerçekleşen final karşılaşmasını yerinde izledi. Türkiye Bilardo Federasyon Başkanı Uğur Kurugöller ile çok özel bir de röportaj gerçekleştiren Bulut ve Karaali'ye Bilardo'nun Türkiye de ki bir numarası olan Başkanla yapılan  bu özel röportajı önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır! 

O SEVİNCE BİZDE ORTAK ve ŞAHİT OLDUK!BAŞBAKAN ERDOĞAN SERDAR GÜMÜŞ'Ü KUTLADI!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan milli bilardocu Serdar Gümüş'ü kutladı. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan'ın, dünya artistik bilardo şampiyonu olan Serdar Gümüş'e kutlama mesajı gönderdiği kaydedildi.

KATILIMIMIZ VE KATKIMIZDAN DOLAYI PLAKETE LAYIK GÖRÜLDÜK
Habertempo Genel Yayın Yönetmenimiz Lütfü Bulut'a Yaşam Medya Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Karaali'ye Türkiye Bilardo Federasyon Başkanı Uğur Kurugöller  tarafından şampiyonluk sonrası plaket verildi. NTV, Anadolu Ajansı, ve Star Gazetesi'de ödüle layık görülen diğer basın kuruluşu oldu... Lütfü Bulut yaptığı kısa açıklamada "Bize en büyük ödül Serdar Gümüş'ün aldığı şampiyonluk ödülüdür" derken Ödüle Layık görülen bir diğer gazeteci olan Celal  Karaali ise "Dünya çapında başarılara imza atmak için basın olarak ne gerekiyorsa her zaman yapmaya hazırız" açıklamasını yaptı.

 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları