ŞEHİT CENAZESİNDE BU KADININ DERDİ NEYDİ Kİ LİNÇ EDİLDİ! 17 Eylül 2012, 23:04

Şehit polisin cenaze töreninde ortalık bir anda karıştı. Hükümet aleyhine slogan atan bir kadın linç ediliyordu.
HABERİN GALERİSİ Bu yiyecekleri asla birlikte tüketmeyin
Erzurum karayolunda teröristlerce düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan polislerden Ümit Yıldırım’ın cenazesi, askeri uçakla Trabzon’a getirildi.

Trabzon Havalimanı’ndaki törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Vali Recep Kızılcık, AK Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu ve Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu katıldı.

Şehidin amcasının oğlu Metin Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, ailenin büyüğü olarak sadece kendisinin kaldığını belirterek, ”Vatanımız, milletimiz sağolsun. Bizleri arayarak yanımıza gelen, candan başsağlığı dileyen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

ŞEHİT CENAZESİNDE LİNÇ GİRİŞİMİ

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurlarınca uçaktan alınan şehit Yıldırım’ın cenazesi, Trabzon Belediyesi’ne ait cenaze aracına taşındı.

Şehidin annesi Zinnet Yıldırım, oğlunun tabutuna sarılarak, ”Bundan sonra senden artık telefon gelmeyecek” dedi.

Cenaze uçaktan indirilerek askerlerin omuzlarında ambulansa konulması sırasında ortaya çıkan ve omzunda Türk bayrağı bulunan bir kadının sloganları şehit yakınlarının tepkisini çekerken, şehit yakınları kadına saldırdı.

“Bu kadar şehit oldu. Bu teröre ne zaman dur denecek” diyerek bağırmaya başlayan kadına şehit polis memurunun yakınları “Ne şov yapıyorsun” diyerek tepki gösterdi.

Kadına tepki göstererek üzerine yürüyen şehit yakınları kadını tanımadıkları ve böyle bir akrabaları olmadığını belirterek kadının provakatör olduğunu iddia ettiler.

Polis ekipleri güçlükle kadını şehit yakınlarının elinden alarak havalimanındaki bir odaya götürdüler.

İŞTE KARE KARE ŞEHİT CENAZESİNDE YAŞANAN
LİNÇ GİRİŞİMİ - FOTOĞRAFLAR


"DAĞDAN İNDİRDİNİZ BUNLARI..."

Türk bayrağı taşıyan, yakasında da şehit polisin fotoğrafı bulunan 50 yaşlarındaki kadın, "Siz aldınız, dağdan indirdiniz bunları. Otobüsle getirdiniz, karşıladınız" diye bağırdı, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Bunun üzerine şehitin amcasının oğlu Metin Yıldırım, kadına müdahale ederek uzaklaştırmak istedi. Şehit yakınlarının da tepki gösterip tokatladığı kadın, uzaklaştırılmak istendi. Bu sırada düşen ve baygınlık geçiren kadın, polisler tarafından aprondan götürüldü.

Bu arada şehit yakınları, ”şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde slogan attı. Şehit polis Yıldırım’ın cenazesi, konvoyla toprağa verileceği Araklı ilçesine götürüldü.

TOPRAĞA VERİLDİ

Trabzon Havaalanı'ndan 200 araçlık konvoyla Araklı ilçesine getirilen şehidin cenaze törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş’ın yanı sıra çok sayıda polis, asker ve vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı konvoy halinde defnedilmek üzere Araklı’nın Türkeli Köyü aile kabristanlığına götürüldü.

İŞTE O VİDEO İZLEYİP SİZ KARARINIZI VERİN!

Yorum Gönder