SAMSUN'DA ŞİMDİ YARALARI SARMA VAKTİ 30 Temmuz 2012, 17:04

Samsun, 3 Temmuzu unutamıyor! Ama Türkiye çabuk unuttu diyerek tepkilerini dile getiren Aydın Arslan yetkililerden ve halktan destek bekledikleri söyledi.
 12 vatandaşın hayatını kaybettiği, 100’lerce ev ve işyerlerin sular altında kaldığı sel felaketini Samsunlular hala unutmadı. Samsun’da yaşanan sel felaketinin ardından, Samsunluların yarası sarılmadan, Türkiye gündeminden çabuk silindiğini söyleyen İstanbul 55 Samsunlular Derneği Başkanı Aydın Arslan, yetkililere, Tük Medyasına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, iş adamlarına ve Türk halkına sitem ederek, Samsunların yaralarının biran önce sarılmasını istedi.


“BU İLGİSİZLİĞİ KINIYORUZ”

Samsun'un merkezi, İlçeleri ve köylerinde meydana gelen sel felaketinin yaralarının sarılmadığını söyleyen İstanbul 55 Samsunlular Derneği Başkanı Aydın Arslan, “Ülkemizde ve diğer ülkelerde meydana gelen doğal afetlerde yapılan yardım ve ilginin Samsun’da yaşanan bu sel felaketinde Samsun halkına gösterilmediğini üzülerek gördük. Ne medya ne yardım kuruluşları ne de Sivil Toplum Örgütleri olayı gündemde tutmayıp, sel mağduru olan insanlara da yardım konusunda ilgisiz kalmıştır. Galiba harita da Samsun’un yerini bulamadılar. Bunu için bizler kamuoyuna Samsun’un yerini ve önemini hatırlatmaya ve bu ilgisizliği kınamaya devam edeceğiz.”


“BİR SOFRA DA SEN AÇ”

Dernek Başkanı Aydın Arslan selzedeler için dernek olarak kampanya başlattıklarını söyledi. Samsun’a yine kendi evlatları sahip çıkar diyen Başkan Arslan “Bu ramazan ayında ‘Bir sofra da sen aç’ dedik ve Samsun da ve ilçelerde dağıtılmak üzere ramazan kumanyası yardım kampanyası başlattık. Biran önce Samsun’un yaralarının sarılmasını ve Türk halkından destek bekliyoruz.” dedi. Haber:365

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları