Öcalan 2 bin PKK'lıyı öldürüp gömmüş! 23 Şubat 2012, 08:48

Şemdin Sakık, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 2 bine yakın örgüt mensubunu öldürdüğünü ve Bekaa'ya gömdüğünü söyledi.
Diyarbakır'daki özel yetkili savcılar, faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturmaya terör örgütü PKK'nın örgüt içi infazlarını da dahil ederek, bir çalışma başlattı.

Bu kapsamda örgütün sözde bir dönem 2 numaralı adamı olan ve Diyarbakır'da tutuklu olan Şemdin Sakık'ın da bilgisine başvurdu.
Sakık, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın örgüt içinde başarısız eylemler gerçekleştirenler ve yönetici olma potansiyeli bulunan teröristlerin de aralarında bulunduğu 2 bine yakın kişiyi öldürdüğünü ve bunları Bekaa Vadisi'ne gömdüğünü belirtti.
Sakık, "Öcalan'ın izlediği taktik, kendi grubu dışındaki herkesi hain, işbirlikçi, ajan kişilikler olarak ilan etmekti. Sadece kişiler değil, kurumlar da bu saldırıdan nasiplenir. Güçlendikçe daha da saldırganlaştı. İlk kurşunu solculara ve Kürtlere sıktı. Bunun onlarca örneğini göstermek mümkün. Bunlar Mehmet Şener, Resul Altınok, Çetin Güngör gibi isimlerdir" dedi.
Kuzey Irak'ta 14 yıl önce yakalanarak Türkiye'ye getirilen Sakık, Diyarbakır'da yargılandıktan sonra ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Özel yetkili savcıya örgüt içi infazları anlatan Sakık, örgütün en büyük gelirinin ise uyuşturucu olduğunu söyledi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları