KUR'AN-I KERİM BİLE ERKEKLERE 'ÖKÜZ' DİYE HİTAP ETMİŞ! 08 Aralık 2012, 09:14

Kur'an-ı Kerim'de bile erkeklere 'öküz' anlamına gelen bir kelime ile seslenildiğini anlatan Prof.Yaşar Nuri Öztürk bu iddiasıyla herkesi şaşırttı.
Saba Tümer'in programında her hafta konuk olan İlahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk,kadına şiddet konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kur'an-ı Kerim'de bile erkeklere "öküz" anlamına gelen bir kelime ile seslenildiğini anlatan Öztürk bu iddiasıyla herkesi şaşırttı.

Kur'an kadını dövmeye izin vermiyor

Kimsenin bir başkasını cezalandırma hakkı olmadığını söyleyen Yaşar Nuri Öztürk, "Kuran'da kadını dövmeye izin veren bir hüküm yok. Bu yalan. Nisa Suresi 34. ayeti biz herkese açtık, şimdi herkes paylaşıyor. 'Kadını dövme hakkım var' diyor adam. O zaman iş nereye kadar gidiyor. Hakve geliyor 'Ulan öküz bu kahve neden böyle' diye pat-küt dövüyor. Böyle öküzler var biliyorsunuz. İnsan suretinde öküzler" dedi.

Kuran'da erkek öküz diye geçiyor

"Kuran'da erkek için kelime anlamı olarak öküz kullanılır. Enteresan, çok enteresan. Kuran'da Nisa suresinde geçiyor. Kuran kadınları nasıl himaye ediyor biliyor musunuz? Örtülü, açık çeşitli şekillerde. Mücadile suresi hakları için savaşan kadın ları anlatır. Erkekler için böyle bir sure yok. Adeta teşvik ediyor. Haklarınız için savaşın" şeklinde konuştu. Saba Tümer ise Kuran'da erkek için 'öküz' dendiğini söyleyen Öztürk'ün sözleri karşısındaki şaşkınlığını 'Aaa!' diyerek gözterdi.

İşte o ifadeler: 
Kur'an bile erkeklere 'öküz' diyor Video kaynak: En son haber

Yorum Gönder