Kar yine kapıda 13 Şubat 2012, 11:12

Bu akşam saatlerinde Çanakkale, İzmir, Muğla'nın kıyı kesimleri ile Finike çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
 Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere; kuzey, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, iç ve güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.
Haftanın başında sıcaklıklar kısmen artarken, Pazartesi ve Salı günü bir nebze de olsa havalar yumuşayacak.
Çarşambadan itibaren yeniden Türkiye'nin üzerine beyaz bir örtü düşecek.
Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kar yağışının kuvvetli olmasının beklendiğini dile getirdi.
Perşembe günü sıcaklıklar düşüyor...
Kar, Marmara Bölgesi'ni de es geçmeyecek.
Beyaz taneler Marmara'yı Perşembeden itibaren süsleyecek. Perşembe ile birlikte sıcaklıklar yurt genelinde düşmeye devam edecek.
"Hava sıcaklıkları Perşembe günü de azalmaya devam edecek. İstanbul'da 3 dereceye, İzmir'de 7 dereceye kadar düşecek sıcaklık. Ankara'da 0 dereceye kadar düşecek ve artık yağışlar Marmara'da da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak."
UYARILAR
BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere, kuzey, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
Anahtar Kelimeler
kar yine kapıda

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları