İzmir'in uyanık soyguncuları enselendi! 29 Mart 2012, 03:30

İzmir’in Çiğli İlçesi’nde, soygun için plan yapan T.E.E. ile Y.K., kimliklerini gizlemek için siyah çarşaf giyip ellerine eldiven takarak bindikleri otobüste, yolcuların canlı bomba olmalarından şüphelenip polisi aramasıyla yakalandı.
İki şüphelinin yanlarında soygunda kullanacakları eter, elektroşok cihazının yanı sıra yakalanmaları halinde intihar etmek için kullanacakları haplarla, intihar mektubu bulundu.

Dün sabah saat meydana gelen olayda, Ulukent-Bostanlı hattında çalışan otobüse binen yolcular, en arkada oturan ve kara çarşaf giyen iki kişinin hareketlerinden şüphelendi. Kadına benzemeyen iki kişinin ’canlı bomba’ olabileceğini düşünen yolcuların ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Otobüsten indirilen iki kişinin çarşaflarının açılmasıyla gerçek ortaya çıktı. Erkek oldukları belirlenen T.E.E. ile Y.K.’nın, geçen ay da soyulan TEDAŞ veznesini soymak için hazırlık yaptıkları ortaya çıktı. Ellerini eldiven takarak kamufle etmeye çalışan şüphelilerin üzerinde ayrıca eter, pamuk ve elektro şok cihazının yanı sıra, yakalanmaları halinde intihar etmek için kullanacakları haplarla, intihar mektupları da ele geçirildi.

Plastik doğramacıda çalışan T.E.E. ile gümrük şirketinde çalışan Y.K.’nin, çarşafın altına da öğrenci kıyafeti giydikleri, soygunun ardından çarşafı atıp böyle kaçmayı planladıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınan iki şüphelinin daha önce de soygun yapılan TEDAŞ veznesine giderek burada çalışan personeli eterle bayılttıktan sonra paraları alarak kaçmayı planladıkları öğrenildi

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları