İSTANBUL İZMİR ARASI 3.5 SAATE İNİYOR! 31 Mart 2013, 10:11

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün temeli, Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı törenle atıldı. Erdoğan temel atma töreninde yaptığı konuşmada İstanbul ile İzmir arasını 3.5 saate indirecek köprünün 2016 sonuna kadar bitirileceğini söyledi.
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ile İzmir arasını 3.5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir otoyulu bünyesinde yapılan İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün temelini attı.

Temel atma töreninde konuşma yaptığı kürsüye, ihaleyi kazanan konsorsiyuma ortak 6 firmanın temsilcilerini davet eden Başbakan Erdoğan, bu firmaların ne kadar kısa sürede projeyi bitirirlerse o kadar zamanda para kazanacaklarını kaydetti.

Başbakan Erdoğan, ''İnşallah Bursa'ya kadar olan etabıyla İzmir'in yaklaşık 50 kilometrelik etabını 2015'in ilk yarısında bitirme sözünü kendilerinden aldım. Şimdi girişimcilerimiz olarak ve hep birlikte inşallah azimle, gayretle bu milletin evlatlarının neyi yapabileceklerini ortaya koymaları açısından çok önemli'' diye konuştu.

Konsorsiyumun ortaklarından İtalyan firması Astaldi'nin yetkilisinin bir Türk kızıyla evlenerek artık Türk olduğunu belirten Erdoğan, firmanın Bolu Tüneli'nin yapımı sürecinde de yer aldığını kaydetti. Erdoğan, ''Ama Bolu Tüneli'nde bizimle el ele verdiklerinde bunu başardılar, yoksa orası patates deposu olacaktı'' dedi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları