FOTOĞRAFTAKİ EKSİĞİ BULUN! TOPBAŞ NEDEN YOK? 30 Mayıs 2013, 18:03

CHP'li Tekin'den Kadir Topbaş'a: 'Seni adamdan mı saymadılar?'
 Mustafa SAYGILAR / Sozcu.com.tr
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın dün gerçekleştirilen 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Temel Atma Töreni’nde, tören boyunca geri planda kaldığına dikkat çekti.
Tekin, Kadir Topbaş’ın 3. köprüyü yanlış bir proje olduğu için sahiplenmediği, bu nedenle arkada durduğunu, ya da kendisini adamdan saymadıklarını söyledi.
İBB Başkanı Topbaş’ın arkada kalmasıyla ilgili iki ihtimalin bulunduğunu söyleyen Tekin, “1/100.000′lik planda Topbaş 3. köprü istemedi, plana sahip çıkarak, 3. köprünün yanlış bir proje olduğunu savunarak direniş gösterdiyse kutluyorum, ancak ‘beni yok sayıyorlar’ diyorsa da açıklama yapsın” diye konuştu.
‘MİLYONLAR OY VERDİ’
‘Milyonlarca İstanbullunun oy verdiği Topbaş’ı buton başında görmek isterdim’ diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, temel atma töreninde sıralanan sembolik butonların sahibinin o sırada orada bulunan Bakan Yazıcı, TBMM Başkanı Çiçek veya Cumhurbaşkanı ve Başbakan eşlerinin değil, İstanbullunun seçtiği Topbaş’ın olduğunu söyledi.
Tekin ayrıca, 1/100.000′lik Çevre Düzeni Planı’nda yer almaması nedeniyle gerçekleştirilen temel atma töreninin ve projenin yasadışı olduğunu belirtti.
Temel Atma Töreni sırasında köprünün temeline gömülen mektupta, Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Erdoğan’ın imzaları bulunuyordu. Topbaş’ın imzası ise yoktu.
Temel Atma Töreni’nde sembolik butonlara basanlar arasında herkes vardı, ancak Topbaş yoktu.
Temel Atma Töreni sonrasında Cumhurbaşkanı, Başbakan, eşleri, Bakanlar, mühendisler, akrabaları, kısacası herkes bu hatıra fotoğrafına girdi. Tek bir kişi hariç. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş.
 Fotoğraflar: AA

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları