Dağa çıkmak isteyen kızı kendine ayırdı! 14 Şubat 2012, 10:03

Dağa çıkmak için gelen kıza âşık olunca...
 Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’nde 7 ay önce düzenlenen KCK operasyonuyla ilgili 28 kişi hakkında açılan davada ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Davada bir numaralı sanık olarak Diyarbakır 6. Ağır CezaMahkemesi’nde yargılanan Bedirhan kod adlı Yüksel Bozkurt’un, tutuksuz sanık B.F. adlı kıza âşık olduğu ve bu yüzden kızı dağ kadrosuna götürmediği belirlendi.
‘NEFİSE GİBİ KIZ’
Gizli kamera çekimi ve telefon konuşmalarından elde edilen bilgilerin yansıdığı iddianameye göre, İstanbul’da yaşayan B.F. adlı genç kız, terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuna katılmak için evden kaçıp Diyarbakır’a gitti. Şevhat kod adı verilen B.F., önce Kürtçe bir gazetenin Diyarbakır’da dağıtımını yaptı. Genç kız ardından da dağ kadrosuna gönderilmek üzere Yüksel Bozkurt’a teslimedildi. PKK’nın sözde lojistik bölge sorumlusu olan Bozkurt, B.F.’ye âşık oldu. Telefonda dayısının kızı S.K.’ya “Ya bizimbasına İstanbul’dan ailesinin yanından kaçan bir kız gelmiş, yemin hanimanken var Nesife Karatay’dırmıdır nedir, tamona benziyor. Parti ona ev tuttu, diyor devrimci olacağım” dedi. 

‘PİKNİK YAPTIK’
Bozkurt’un, B.F.’yle süreklimesajlaştığı ortam dinlemesiyle tespit edildi. Bozkurt, âşık olduğu için dağ kadrosuna göndermediği B.F.’yi başka organizasyonlarda yer alması için ikna etmeye çalıştı. Örgüt üyeliği nedeniyle daha önce cezaevinde 5 yıl kalan Bozkurt, PKK’lılara erzak götürürken takibe takıldı. Yakalandıktan sonra erzak götürdüğü sıradaki görüntüleri izlettirilen Bozkurt, “B.F. nişanlımdır. Onu kırsala götürmek için herhangi bir çalışma yapmadım” diyerek, piknik yaptıklarını savundu.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları