BU İLÇE'DE NEREDEYSE HERŞEY BEDAVA! 20 Aralık 2012, 12:13

Göçü engellemek için vatandaşa sınırsız hizmet.
Bursa'nın Orhaneli İlçesi'nde göçü engellemek, öğrenciler ve alım gücü zayıf olanlara destek olmak için hamam, halı yıkama, çamaşırhane, internet kafe ve yeni yapılan hastane ile ulaşımı sağlamak için ücretsiz servis hizmeti veriliyor.

"VATANDAŞ İNANMADI"

Hizmetlerin halk tarafından ilgi gördüğünü söyleyen Orhaneli Belediye Başkanı Ak Parti'li İrfan Tatlıoğlu, "Bu projeleri yapacağız dediğimizde vatandaş inanmadı. Şimdi 'Gökteki yıldızı indireceğiz' desek vatandaş inanır. 'Başkan yapar' diyorlar" dedi.

"15 MİLYON TL'LİK HARCAMA YAPMIŞIZ"

Bursa'nın dağ yöresi ilçelerinden Orhaneli Belediyesi tarafından ilçede ücretsiz hamam, halı yıkama, çamaşırhane, internet kafe ve yeni yapılan hastane ile ulaşımı hizmeti veriliyor. 2004 yılından bu yana Orhaneli'de Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilk yıllarda projelerle ilgili bilgi verdiğinde inandırıcı bulunmadıklarını anlatırken, şöyle dedi: "Şimdi 'Gökteki yıldızı indireceğiz' desek vatandaş inanır. 'Başkan yapar' diyorlar. Zaman zaman toplanıp sivil toplum örgütleri ve siyasi parti yetkilileri ile konuşup, görüş alarak bu projeleri yapıyorum. 5 milyon TL'lik bütçemizle hizmetlere baktığımızda 15 milyon TL'lik harcama yapmışız. Bütçemiz dışında hayırseverler, valilik, sivil toplum kuruluşları gibi yerlerden de destek alıyoruz. Avrupa Birliği Projeleri'nden de destek alıyoruz. 6 - 7 bin Euroluk proje kazanımlarımız oldu. İşsiz kadın lar için tekstil işçiliği, çocuk yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliği gibi kurslar düzenledik. Şimdi de Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı'ndan (BEBKA) 65 yaş üstü nüfus için 3'üncü bahar projemizi gerçekleştireceğiz.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları