Başbakan Erdoğan'a Guinness'lik mektup! 11 Mart 2012, 17:03

İzmir'de bir vatandaş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilecek bir çılgınlığa imza attı.
İzmir'de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sesini duyurmak isteyen bir kişi, 215 sayfadan oluşan 75 metre uzunluğundaki mektubu posta yoluyla Başbakan'a gönderdi.

Emekli kaptan olduğunu söyleyen ve çeşitli internet sitelerinde de köşe yazıları yazan 54 yaşındaki Ünal Benlialper, polislerin haklarının savunulması amacıyla kaleme aldığı mektubunu Başbakana gönderdi. Evinde yazdığı mektubu bir futbol sahasında sergileyen Benlialper, zaman zaman rüzgarın azizliğine de uğrayarak mektubunu gösterirken zor anlar yaşadı. Benlialper, futbol sahasında top oynayan çocuklardan yardım alarak mektubunu yere uzattı.

Benlialper, mektubunu polisin insan hakları çerçevesinde haklarına kavuşması gerektiği için ele aldığını belirterek şöyle konuştu: "Ülkemizde polis fazla çalışıyor. Ailesine ve sosyal yaşamına yeterince vakit ayıramıyor. Maalesef zaman zaman da strese bunalıma girerek intihar girişiminde bulunuyor."

Benlialper, mektubunda polisin sorunlarını dile getirdiğini ve Başbakan'dan yardım istediğini söyledi.
Anahtar Kelimeler
GuinnesslikMektup

Yorum Gönder