MELİH GÖKÇEK RED HACK'LA TWİTTER'DE BİR KAPIŞTI PİR KAPIŞTI! 28 Şubat 2013, 07:21

"Kızıl Hackerlar" olarak adlandırılan RedHack bilgisayar korsanı grubu, Dışişleri Bakanlığı ve YÖK'ün ardından bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i hedef aldı. Dün akşam Melih Gökçek'in telefon numarasını ele geçirdik diyerek twitterdan yayınlayan RedHack'a Melih Gökçek'ten çok ağır bir cevap geldi.
 RedHack, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanvekili, Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve Kredi Garanti Fonu Başkanı Faik Yavuz'un ricası ile Gökçek'in, Yavuz'un Yenimahalle Macunköy'de yer alan arsasının mevcut emsal değerini yükselttiğini, böylece arsanın 41 bin 482 metrekarelik inşaat alanının 82 bin 955 metrekareye çıkartıldığını ortaya koydu. RedHack, popüler sosyal paylaşım sitesi twitter'da, "Yavuz kendi kârını 4 katına çıkarabilmek için Gökçek'ten arazisinin emsal değerinin artırılması için ricacı olmuş" diye yazdı.


Açıkladıkları yolsuzluk belgeleriyle gündeme bomba gibi düşen RedHack grubu, son olarak Yavuz ve sekreterinin bilgisayarına, "Kızıl Virus" saldırısı düzenledi. RedHack, ele geçirdikleri 6 belge ve 4 bilgi notunu Twitter'da yayınladı. RedHack, "Kentsel dönüşüm adı altında cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunlarından biri ile gecekondularından olanlar için kılını kıpırdatmayan Gökçek'in kimi ricalara nasıl vesile olduğu Yavuz'un kar hesaplarında ortaya çıktı. Yavuz kendi karını 4 katına çıkarabilmek için Gökçek'ten arazisinin emsal değerinin artırılması için ricacı olmuş" diye yazdı.

İnşaat alanı artışı, yükseklik serbestliği

RedHack'in yayınladığı arazi belgelerinden ilki Yenimahalle Macunköy 43312 Ada 2 Parsel'e ait. Anadolu Bulvarı ile İstanbul Yolu'nun kesiştiği noktada, İstanbul Yolu'na cepheli arsanın büyüklüğü 27 bin 655 metrekare. RedHack, Yavuz'un ricası üzerine Gökçek'in arsanın 1.5 olan mevcut emsal değerini yükselttiğini belirterek, "Mevcut emsale göre 41 bin 482 metrekare olan toplam inşaat metrekaresi, emsalin 2.5 olması durumunda 69 bin 137 metrekareye, emsalin 3 olması durumunda 82 bin 955 metrekareye çıkar" diye yazdı.

2. arazi belgesi ise Yenikent Çoğlu Köyü 1598 Ada 1 Parsel'e ait görünüyor. F tipi cezaevi yolu üzerinde yer alan arsanın mecvut emsal değeri 0.30. Arsa enine genişletilemeyeceği için yükseklik serbestliği tanınmış.

İçişleri Bakanlığı'ndan tayin ricası

RedHack'in yayınladığı bir diğer belgede ise Yavuz'un iş bulma kurumu gibi çalıştığı ileri sürüldü. Yavuz'un, Kırıkkale Sulakyurt İlçesi'nde görev yapan Osman Kömürcü adlı polis memurunun Ankara merkeze tayininin yapılması için İçişleri Bakanlığı'ndan ricacı olduğu belirtildi. Yavuz, öğretmen tayinleri için ise eski Ankara il Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta'dan ricacı olmuş. Redhack, Yavuz'un, "Mertcan Muratoğlu'nun puanı 347.630. Ümitköy Anadolu Lisesi'ne girmek istiyor. 22 kişilik kontenjan kalmış. Eryaman Toplu Konut ya da Elvankent Bilge Anadolu Lisesi'de olabilir" şeklindeki yazışmalarına yer verdi.

Melih Gökçek'ten Redhack'e çok sert cevap

Melih Gökçek, telefon numarasını Twitter'da yayınlayan Redhack'i yerden yere vurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, sosyalist hacker grubu Redhack'e 'Çakmalar' diye seslenerek İPad'den cevap verdi.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜYLE CEVAP

iPad not defterine yazdıklarını iPad'ın orta tuşuna ve ekranı kapatma tuşuna basarak ekran görüntüsünü çekip Twitter'da fotoğraf olarak yayınlayan Gökçek, Redhack için ağır sözler sarf etti.

ONURUNUZ VARSA...

Gökçek, Redhack 'e cevap verirken şöyle dedi: "Bu çakma Redhack'lı geri zekalılar ile kuyruğuna takılanlara işte cevabım. Geri zekalı Redhack'liler yetmemiş bu sefer Faik Yavuz'u bahane edip bana yüklenmişte yüklenmişler... Şimdi bu geri zekalı çakma Redhack'li artistler ile bunların propagandasını yapmak için peşlerine takılan zavallılara bir çift sözüm var... Faik Yavuz'lar ilgili olarak bana ithaf ettiğiniz suçlamaları ispat etmezseniz şerefsizliği, alçaklığı, yalancılığı kabul edecek misiniz... Ya hatanızı kabul edip hemen özür dileyin...Ya da vereceğim cevabı okuyup yerin dibine girin...Tabi onurunuz varsa..."

İşte Gökçek'in paylaştığı o mesaj;
Yorum Gönder