ALMAN BİLD GAZETESİ: BETON KAFALI ERDOĞAN! 18 Haziran 2013, 02:06

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden biri Erdoğan için hakaret içeren yazı yazdı.
 Türkiye'de devam eden olaylar Almanya'da da gündemin ilk sıralarında yer alırken, ülkenin önde gelen gazeteleri provokatif yayınlarını sürdürüyor.

"BETON KAFALI ERDOĞAN"
Bild gazetesi Başbakan Erdoğan için “beton kafalı Erdoğan” dedi. Erdoğan için ağır hakaretlerde bulunan gazete, Ertuğrul Özkök'ün de Türkiye'deki olaylarla ilgili yorumuna yer verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan için “beton kafalı Erdoğan” diyen gazete devamında da “Şimdi de hükümeti göstericileri orduyla tehdit etti.” ifadelerini kullandı.

HABERLER ÇARPITILDI YALAN İDDİALARA YER VERİLDİ
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ifadelerini çarpıtarak aktaran gazete; göstericilere karşı ordunun devreye sokulacağı imasında bulundu. Daha önceki haberlerinde Türkiye'de polisin doktorları bile gözaltına aldığı iddiasını Alman okuyucularına aktaran gazete, Başbakan Angela Merkel'in de gösterileri izlerken şoke olduğunu belirtti.

'TÜRKLER AB'YE GİRSİN Mİ?' ANKETİ BAŞLATILDI
Gazete daha önceki bir haberinde de “Bütün Türkiye yanacak mı?” diyerek olayları provoke etmişti. Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth'un da Taksim'deki olaylarda biber gazına maruz kaldığını aktaran Bild gazetesi, Türkiye'nin Avrupa Biriliği'ne üyeliği ile ilgili de anket başlattı.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları