66 LİRALIK CEZAYA 100 LİRA RÜŞVET TEKLİFİ! 31 Temmuz 2012, 12:16

Kalabalık nüfusu ile normal zamanda bile trafik çilesi çeken İstanbul’da şimdi de köprülerin bakıma alınması trafiği iyice felç etti. Vatandaşların en çok muhatap oldukları trafik polislerinin sıkıntıları ve beklentileri araştırıldı.
İstanbul denince akla belki de ilk gelen kavramlardan biri trafiktir. Bunun üzerine bir de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü’nün bakıma alınması eklenince trafik, vatandaş için adeta kabus oldu. Trafik yoğunluğu yaşayan İstanbul’da vatandaşların en çok muhatap oldukları trafik polislerinin sıkıntıları ve beklentileri, kentte görev yapan 400’ün üzerinde trafik polisiyle mülakat yapılarak araştırıldı ve ortaya bakın nasıl bir sonuç çıktı…

TRAFİK POLİSİNİN SIKINTILARI VE BEKLENTİLERİ ARAŞTIRILDI
Trafik sıkıntısı yaşayan İstanbul’da görev yapan trafik polislerinin sıkıntılarını ve beklentilerini belirlemek amacıyla yapılan araştırmada; polisler, görevleri sırasında sürekli cezai konularda muhatap oldukları için vatandaşlarca antipati ile karşılandıklarını söyledi. Yaşanan diyaloglarda ceza ödemek istemeyen şahıslarla polis arasında çoğu kez tartışma çıktığı belirtildi.

66 LİRALIK CEZAYA 100 LİRA RÜŞVET
Bugün gazetesinin haberine göre, "birçok olayda rüşvet teklifi ile karşılaştıklarını kaydeden polisler, rüşveti kabul etmedikleri için bazı vatandaşların “Sen evlisin eşinden korkuyorsun" ya da "Cemaatçisin, o yüzden bu parayı almıyorsun" şeklinde ilginç tepkiler verdiğini kaydetti. Polisler bazı uygulamalarda 66 liralık cezayı ödememek için 100 lira rüşvet teklif edenlerin de olduğuna da dikkat çekti.

SİYASİLERE CEZA SÜRGÜN NEDENİ
Trafik polislerini ceza yazarken en çok sıkıntıya sokan nedenlerden birinin siyasilere ya da siyasi tanıdıkları olanlara ceza yazmak olduğu belirtildi. Polislere sorulan “Sizi en çok rahatsız eden olay nedir" sorusuna “Üst düzey tanıdıkların yakınlarına ceza yazdığımızda hiçbir savunma yapılmadan görev yerimizin değiştirilmesi" cevabı verdikleri görüldü. Trafik polislerinin ayrıca “Yaptığımız işlemlerde amir ve müdürlerimiz fakir olan vatandaş olursa arkamızda duruyor, zengin olursa durmuyor" eleştirisini yapmaları dikkat çekti."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları