WİNDOWS VE GOOGLE'NİN YOUTUBE KAVGASI! 17 Ağustos 2013, 09:10

Windows Phone kullanıcılarının Youtube ile ilişkisi bir türlü rayına oturamıyor. Google, daha önce Mayıs ayında blokladığı Youtube uygulamasını piyasa sürdükten iki gün sonra yeninden kaldırdı
 Mayıs ayında kaldırılmadan önce piyasaya sürülen versiyonda Windows Phone kullanıcıları cihazlarına video indirebiliyor ve videolar içindeki reklamları engelleyebiliyorlardı. Uygulamanın bu özelliklerinden pek de hoşnut kalmayan Google, Microsoft ile görüşerek gerekli güncellemeleri yapana kadar uygulamayı kaldırdı.

Güncellemelerin tamamlanmasının ardından iki gün önce yeniden piyasaya sürülen uygulamanın ömrü yine kısa sürdü.

Bu seferki neden ise Microsoft’un internet tarayıcısından Youtube’u tam olarak destekleyebilecek gerekli güncellemeleri yapmaması oldu.

Microsoft Başkan Yardımcısı David Howard, yaptığı açıklamada Google’ın daha önceki isteklerinin tümünü yaptıklarını ancak bu sefer kendilerinden HTML 5 destekli bir uygulama talep ettiğini belirtti.

Zor ve zaman alıcı diye nitelediği HTML 5 destekli bir Youtube uygulamasının iOS ve Android tarafından da kullanılmadığını vurgulayan Howard, buna rağmen Google’ın kendilerinin HTML 5 desteği olmadan geliştirdikleri uygulamayı blokladığını aktardı.

Howard Google’dan uygulamayı engellemeyi bırakmasını istedi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları