TÜRKİYE İNTERNETİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR! 16 Haziran 2012, 15:34

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, 'istanbul' ve 'ist' şeklindeki üst düzey alan adı uzantıları (domain) talebiyle, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu'na (ICANN) başvurduğu bildirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, ''istanbul'' ve ''ist'' şeklindeki üst düzey alan adı uzantıları (domain) talebiyle, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu'na (ICANN) başvurduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ICANN'a, 30 Mayıs 2012'de sona eren başvuru sürecinde, dünya çapında bin 930 adet yeni alan adı uzantısı talep edildi.

Açıklanan listede New York, Londra, Berlin, Barcelona, Moskova ve Sidney gibi metropollerin dahil olduğu 66 yerleşim de internet alan adı talebiyle yer aldı. Türkiye'den ise yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul adına başvurdu. ''istanbul'' ve ''ist'' olarak alan adı talep eden Büyükşehir Belediyesi, 370 bin dolar olan başvuru ücretini de yatırdı.

ICANN'ın yeni üst düzey alan programı değerlendirme sürecinin Temmuz ayında başlayacağı, başvuruların atamasının ise gelecek yılın Ocak ayında yapılabileceği kaydedildi.

Kabul görmesi halinde, internette ''istanbul'' ve ''ist'', ''com'', ''net'', ''org'' gibi, alan adı uzantısı olacak.

Yorumlar

ÇEKMECELI VATANDAŞ :

küçükçekmecedeki başari akp nin deyil sayin aziz yeniayin başarisiydi temel korkarim karadenizin azgin sularinda boğulmasin çunku başbakanin kendide zorda bir adada kalmiş yuzecek takat kalmadigindan temelide karadenizin azgin sularindan kurtarip kiyiya çakabilecek durumda deyil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları