TÜNELDE KAYBOLANLAR FACEBOOK ZAMAN TÜNELİNİ YİNE DEĞİŞTİRİYOR! 09 Kasım 2012, 00:34

Facebook zaman tüneline geçtiğinden bu yana kavram karmaşası yaşayan ya da henüz timeline'ye alışamayanlar için için yeni bir düzenleme yapıp kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor!
 Facebook'un yeni görünümüne hala alışamayanlar için kötü haberi baştan verelim: Hayır, Zaman Tüneli kalkmıyor. Ancak sosyal ağ devi yapacağı değişikliklerle tünelin yollarını daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Facebook TÜNELDEN KAYBOLANLARA MÜJDE OLACAK MI?

Bilindiği üzere Zaman Tüneli ortasından mavi bir çizgiyle eşit iki kolona ayrılmış durumda. Sol tarafta durum güncellemeleri, sağ tarafta ise etkin olmayan "moduller" yer alıyor. Ancak Facebook sağ kolonda yer alan "arkadaşlar, fotoğraflar, beğeniler" gibi parçaların yer aldığı görece daha önemsiz alanı daraltıp, ağırlığı sol kolona vermeyi planlıyor.

Yeni tasarımdan sonra kolonları eşit parçalara bölmektense, yüzde 60 ve yüzde 40 olarak dağıtmayı düşünen Facebook, bu sayede Zaman Tüneli'nin "karmaşık" görünümünden kurtulmayı hedefliyor.

Henüz test aşamasında olan yeni tasarım, bakalım yeniliğe açık olmayan Facebook kullanıcılarını memnun edebilecek mi...

İŞTE FACEBOOK ZAMAN TÜNELİNDE YAPILMASI PLANLANAN OLASI DEĞİŞİMLER!

Facebook kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği Zaman Tünelinde olası değişimler

Facebook yeni bir Zaman Tüneli modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu değişiklikler ile kullanıcılar için zaman tüneli daha işlevsel hale gelecek.

Tüm gönderilerin sol tarafta tek kolonda yer alacağı yeni Timeline’ da aktivite bölümleri daha küçük yer kaplayacak ve ekranınsağ tarafında yer alacak. Böylece kullanıcılar akışta ilerlerken sayfada aşağıya gitmek zorunda kalmayacaklar.
Yeni formatta tüm gönderiler daha geniş boyutta gösterilirken halen sayfanın sağında yer alan Open Graph modülleri paylaşımlar ile aynı boyutta olmayacak.

İlk kolonda wall post, status updates gibi kullanıcının profilinde paylaşılanlar yer alırken ikinci kolonda arkadaşlar, fotoğraflar, ziyaret edilen yerler gibi geri kalan bilgilerin yer aldığı yeni Zaman Tüneli formatında belirli bir yıl veya aya bakmak için sayfanın sağ üst tarafında yer alan bölüme göz atmak gerekiyor.
Facebook kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı gibi detaylarda bir değişikliğin yapılmadığı yeni formatın şu an kısıtlı bir kullanıcı tarafından denendiğini ve sosyal ağın Zaman Tünelideneyimini kolaylaştırmak için çalışmaya devam ettiği belirtilirken bu düzenlemenin profilleri mi sayfaları mı etkileyeceği henüz belirtilmiyor.


Yorum Gönder