REDHACK BU KEZ BELEDİYELER BİRLİĞİNİ HACKLEDİ! 23 Ağustos 2013, 22:45

Hacker grubu RedHack, bu kez Türkiye Belediyeler Birliği'ni hackledi ve kullanıcı kimlik no ile şifrelerini yayımladı.
 “Madem sonsuza dek yaşayamayacağız, o vakit istediğimiz gibi yaşayacağız. Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı RedHack‘tir!” sloganıyla yola çıkan hacker grubu RedHack, başta Ali İsmail Korkmaz olmak üzere, tüm direniş şehitleri ve Utku Kali için Türkiye Belediyeler Birliği’ni hackledi.
Eskişehir’de hunharca eli sopalı kişiler tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için Türkiye Belediyeler Birliği’nin sistemlerine girdi ve kullanıcı adı ile şifreleri yayımladı.
Kadir Topbaş’ın başkanı olduğu Türkiye Belediyeler Birliği’ne kayıtlı isimlerin kullanıcı isimlerini ve şifrelerini yayımladı. Listeleri aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz:

KULLANICI İSİMLERİ VE ŞİFRELER İÇİN TIKLAYIN


SİSTEM ÇÖKTÜ!
Türkiye Belediyeler Birliği’nin resmi web sitesi, “www.tbb.gov.tr” RedHack’in kullanıcı adı ve şifreleri yayımlamasının ardından çötü. Siteye şu anda ulaşılamıyor. Sitenin, yoğunluktan mı, yoksa yöneticiler tarafından mı kapatıldığı henüz bilinmiyor.
SİTENİN FİŞİ ÇEKİLDİ!
Hack olayının duyulmasının ardından tbb.gov.tr’nin sistem yöneticileri web sitesini tamamen kapatarak olayı durdurdu. Yaklaşık 10 dakika sistemlerine girilen site şu an tamamen erişilemez durumda.

Yorum Gönder