Ve şike'den 7 tahliye! 25 Şubat 2012, 09:36

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen futbolda şike duruşmasında 23 tutuklu sanığın savunması tamamlandı.
 Mahkeme Heyeti, Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, altyapı koordinatörü Cemil Turan, Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Bülent Uygun, Sivasspor'un başkanı Mecnun Odyakmaz, Giresunspor Asbaşkanı Coşkun Çalık, Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü ve masör Mehmet Yenice'nin tahliyelerine karar verdi. Başta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere 16 sanığın tahliye talepleri ise reddedildi. Tahliye kararları suç vasfının değişme ihtimali dikkate alınarak verildi. 7 isim, Metris Cezaevi'nden sevenlerinin desteğiyle tahliye edildi.

3 Temmuz 2011'da gözaltına alınan sanıklar böylece 232 gün sonra özgürlüklerine kavuşmuş oldu. Cezaevinden ilk olarak saat 05.30'da Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu Sivassporlu, Fenerbahçeli ve Giresunsporlu taraftarların tezahüratları altında çıktılar. Daha sonra Cemil Turan cezaevinden çıkan isim oldu. Cemil Turan çıkar çıkmaz yaptığı ilk açıklamada "İnşallah diğer arkadaşlarımız da en kısa zamanda tahliye edileceklerdir" dedi.


"İNANILMAZ İDDİALAR VARDI"
Mecnun Odyakmaz cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada, "Sorgu hakimine geldiğimizde 120 soruyla karşılaşmıştık. İnanılmaz iddialar vardı ve iddianame açıklandığında gördük ki sadece Fenerbahçe maçının olduğunu anladık. Tanıklar ve tutuksuz sanıkların sorguları tamamlandıktan sonra onların da çıkacaklarına inanıyoruz."

"RUHUMUZ İÇERİDE, BEDENİMİZ DIŞARIDA"
Şekip Mosturoğlu ise "Ruhumuz içeride, bedenimiz dışarda. Geride kalan arkadaşlarımızın masum olduklarına inanıyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Bülent Uygun ise "Bedenimiz dışarda ama ruhumuz içeride. Yargısız infaz yapıldı. İnşallah herkes en yakın zamanda çıkacak" dedi.

Daha sonra ise Mehmet Yenice, Coşkun Çalık ve Ömer Ülkü Metris'ten tahliye oldu.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, bundan sonraki duruşmanın 26-30 Mart tarihlerinde yapılacağını açıkladı. 4 gün sürecek olan duruşmada tutuksuz sanıkların da ifade vereceğini açıklandı.

Mahkemede tahliye taleplerinin yanı sıra bazı ara kararlar da aldı.

ALINAN ARA KARARLARDAN BAZILARI;
- Tutuklu ve tutuksuz sanıkların yargılanması için 26-30 Mart arasında bir dava daha gerçekleştirileceği belirtildi.
- Başkan Aziz Yıldırım,Yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Mali işler Müdürü Tamer Yelkovan’ın tahliye talepleri reddedildi...
- Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Amatör Şubeler Koordinatörü Cemil Turan, Coşkun Çalık, Bülent Uygun, Mecnun Otyakmaz, Ömer Ülkü, Mehmet Yenice tahliye edildi..
- Bülent Uygun’un maçların temsilcilerinin dinlenmesiyle ilgili talebinin reddedilmesine,
- Bütün sanıkların seyir yasaklarının kaldırılmasına,
- Özel hayatı ihlal eden bazı tapelerin iddianameden çıkarılmasına,
- Yıldırım Demirören’in tanık olarak değerlendirilmesine,
- Serdar Kulbilge’nin hesaplarının incelenmesine,
- Olgun Peker’in 2010-2011 yurt dışına çıkış belgelerinin istenmesine,
- Muğla cezaevinde yatan Cihan Oskay’ın tanık olarak dinlenmesine,
- Yayıncı kuruluştan davaya konu olan maçların görüntülerin istenmesine karar verdi.


Anahtar Kelimeler
şike den 7 tahliye

Yorumlar

jale :

kanımın ısınacağı düzgün bir işi ve geliri olan üniversite mezunu yakışıklı erkek bulmak senin dediğin gibi o kadar kolay olsaydı benim bu adama ratlamam ve onunla arkadaşlık yapmam imkansız olurdu maalesef kaliteli erkeklerin çoğu kapılmış evlenen erkek biraz da seçilmiş erkektir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları