TJK'NIN 244 TRİLYONLUK BORCUNA TEK KALEMDE ÇİZGİ! 24 Eylül 2013, 15:21

At yarışlarını tekelinde bulunduran TJK’ya (Türkiye Jokey Kulübü) Maliye Bakanlığı’ndan 244 trilyonluk indirim iddiası! Maliye Bakanlığı TJK’nın borucunu sildi.

At yarışlarını düzenleyen Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) Maliye’ye olan 263 trilyonluk borcunun 244 trilyonu bir kalemde silindi.

At yarışlarından milyarlarca hasılat eden TJK’nın Maliye’ye olan trilyonluk borcunun silindiği iddiaları ortalığı karıştıracak.

Yeni Akit’te yer alan habere göre, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın aracılığıyla TJK’nın Maliye Bakanlığı’na olan borcu bir kalemde silindi.

TJK’nın (Türkiye Jokey Kulübü) yöneticilerinin de yarışlardaki gelirlerden şahsi hesaplarına para aktardığı da söylentiler arasında yer alıyor.

DAHA ÖNCE MEHMET ŞİMŞEK DE SİLMİŞTİ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de önceleri TJK’nın bayilere olan borcunu silmişti.

Türkiye Jokey Kulübü’nün sanal bayileri olan ve internet ortamında sanal kumar oynatan firmaların milyar dolarlık borçları idari bir tasarrufla silinmişti.

Türkiye Jokey Kulübü’nün sanal bayileri olan ve internet ortamında düzenleyen Aydın Doğan, Mehmet Emin Karamehmet ve Ferit Şahenk ile spor yorumcusu Şansal Büyüka’nın da adının karıştığı sanal skandalına yaklaşık 1,5 milyar (1,5 katrilyon) TL’lik af gelmiş, Mehmet Şimşek bu olayın duyulmasının ardından zor durumda kalmıştı.

AT YARIŞLARI VE PİYANGODA PATLAMA

Milli Piyango, at yarışları, iddaa, sayısal loto gibi şans oyunlarında bu dönemde patlama yaşandığı da dikkatleri üzerine çekiyor.

İŞTE MİLLİ PİYANGONUN GELİR DAĞILIM TABLOSUYorum Gönder