Lefter'e büyük vefasızlık yapıldı! 12 Şubat 2012, 11:59

CHP İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi FB’li efsane futbolcu Lefter sağken 2007 yılında isminin spor tesisine verilmesi için yazılı önergeyi Meclis Başkanlığına sunmuştu.
 FB’li efsane futbolcu Lefter sağken 2007 yılında isminin spor tesisine verilmesi için yazılı önergeyi Meclis Başkanlığına sunan CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi Ali Cemel Kimverdi yaşanan duyarsızlığı ve vefasızlığı şöyle özetledi: “Amacım, Adada ’Lefter Küçükandonyadis’ ismin spor tesisine verilerek ‘Lefter’ hayatta iken değer verdiğimizi göstermekti maalesef olmadı. Lefter sağken, dönemin Valisi Muammer Güler’de, FB’li bazı yazarlar da duyarsız kaldı, Lefter öldü, timsah gözyaşları döküldü. O gün köşelerinde yazan yazarlar ve duyarsız davranan kamu yöneticileri, Lefter aramızdan ayrıldığında timsah gözyaşlarını dökmek için yarışıyorlardı”

 

CHP İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi, 2007 yılında İl Genel Meclisine yazılı önerge vererek, FB’li efsane oyuncu merhum Lefter’in sağken Büyükada’da adının spor tesisine verilmesini istemiş, yetkililer duyarsız kaldığı için gerçekleşememişti. 2012 yılında tekrar İl Genel Meclisine yazılı önerge veren CHP’li Ali Cemal Kimverdi konunun gelişimi, yaşanan vefasızlıkları, duyarsızlıkları ve dökülen timsah gözyaşlarının bolluğuna dikkat çekerek önergesi ile ilgili şunları söyledi;

“Amacım, Adada ’Lefter Küçükandonyadis’ ismin spor tesisine verilerek hayatta iken değer verdiğimizi göstermekti olmadı”

“Bu yazılı önergem 3-4-2007 tarihinde tarafımca il genel meclisinde önerge ile gündeme getirilmişti. Amacım, İstanbul il özel idaresi tarafından adada metruk bir halde bulunan, mülkiyeti maliye hazinesine ait araziye spor tesisi yapılması, ada halkının ve adadaki öğrencilerin kullanabileceği ücretsiz bir spor salonu yapılması ve salona da Türk futboluna büyük emeği geçen ada ile adı bütünleşen ve adada yaşayan Lefter Küçükandonyadis isminin verilerek hayatta iken değer verdiğimizi göstermekti maalesef olmadı”

“Lefter sağken, dönemin Valisi Muammer Güler’de, FB’li bazı yazarlar da duyarsız kaldı, Lefter öldü, timsah gözyaşları döküldü”

“Milli Emlak, mülkiyet devrini ya da tahsisini gene bir kamu kuruluşu olan il özel idaresine veya gençlik spor il müdürlüğüne neden devretmedi. Defalarca milli emlak müdürlüğüne gidip gayret göstermeme rağmen, olmadı. O dönem İstanbul Valisi olan şu an AKP Milletvekili Sayın Muammer Güler konu hakkında bilgilendirilmiş, yardım talep edilmişti.Onunda bir faydası olmamıştı. Bu süreç içinde spor basınında köşe yazısı yazan bazı FB’li yazarları konu hakkında bilgilendirilmiş yardım talep edilmişti, ama hiç ilgi görmemişti. Acaba kendileri için bir şey isteseydik, ne yaparlardı merak ediyorum”

“O gün köşelerinde yazan yazarlar ve duyarsız davranan kamu yöneticileri, Lefter aramızdan ayrıldığında timsah gözyaşlarını dökmek için yarışıyorlardı”
“Milli emlak bizim talebimizden 2 yıl önce burayı 29.4.2005 tarihinde 1.100.000.(birmilyon yüzbin TL’ye) satışa çıkartmış talipli çıkmamıştır.
Satamadığı yer şu an tamamen spor tesisi alanına alınmıştır. O gün köşelerinde yazan yazarlar ve duyarsız davranan kamu yöneticileri, Lefter aramızdan ayrıldığında timsah gözyaşlarını dökmek için yarışıyorlardı.
Bütün amacım spor tesisinin yapılıp açılışını hayatta iken lefter’in yaptığını görmekti. 10-Şubat -2012 de verdiğimiz son önerge ile konuyu tekrar gündeme getirdik. Bir süre bekleyeceğim, yapılacak yazışmalar sonucunda tahsis ya da devir yapılmazsa, satın alınması için kampanya yapmaya kadar her yolu deneyeceğim”

”Adada doğmaktan-Fenerbahçeli olmaktan-lefteri tanımaktan-aynı partinin üyesi olmaktan her zaman onur duydum”

“Kamuya ait bir yere kamuya açık spor tesisi yapmayan devlet, kamuya ait eğitim alanlarını vakıflara bir gecede devredebiliyor. Timsah gözyaşı döken spor yazarları duyarsız kalmaya devam ediyor. Ali Cemal Kimverdi olarak ben 29 Eylül 1961 yılında Büyükada’da doğdum. Lefter’in öldüğü gün yolladığım şu mail benim tüm düşüncelerimi yansıtıyor,”Adada doğmaktan-Fenerbahçeli olmaktan-lefteri tanımaktan-aynı partinin üyesi olmaktan-her zaman onur duydum” diyerek sözlerini bitirdi.

 

İstanbul il Genel Meclisinin 2012 yılı Şubat ayı Meclis toplantısının 10 Şubat Cuma günkü birleşiminde CHP İstanbul İl Genel Meclis Üyeleri Ali Cemal Kimverdi ve Erhan Girgin imzaları ile verilen,“Büyükada da spor tesisi yapılması ve LEFTER KÜÇÜKANDONYADİS adı verilmesi” konulu yazılı önergede şunlara değinildi.

Lefter sağken, CHP'liler 2007 yılında isminin spor tesisine verilmesini istemişler, yetkililer duyarsız kalmış! 

“Adalar İlçemiz Büyükada Maden Mahallesine kâin 32 pafta 59 ada 3411 sahalı taşınmazın mülkiyeti maliye hazinesi adına kayıtlı bulunmaktadır. Bu taşınmaz mülke, CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri tarafından 03-04-2007 tarihinde İstanbul İl Genel Meclisi Başkanlığına verilen yazılı önerge ile spor tesisi yapılması talep edilmiş, tesise de şu an aramızda olmayan LEFTER KÜÇÜKANDONYADİS isminin verilmesini talep etmiştik. Aradan geçen zamanda yazışmalar yapılmış arazi tahsisi yapılmamıştır. Amacımız Adada yaşayan Türk Futboluna büyük emekleri geçen sporcumuza hayatta iken değer verdiğimizi göstermekti, ama olmadı”

Planlarda spor tesisi alanına alınan arazi metruk urumda

“Şu an arazi metruk vaziyette, planlarda da spor tesisi alanına alınmış durumda. Milli Emlak, halkın kullanımına açık tesis yapılması için araziyi devretmezken, aynı Milli Emlak, Ataşehir de Manolya Eğitim Kurumlarına binlerce metre araziyi hemen devretmektedir. Talebimiz, Meclis Başkanlığının konu ile ilgilenmesi, gerekiyorsa arazinin halkın kullanımına açık spor tesisi yapılmak üzere satın alınmak dahil her yolu denemesi arzusudur. Bu amaçla önergemizin ilgili komisyon olan spor komisyonu ile plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesi hususunu bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz”

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları