Fenerbahçeliler'e 14 Şubat darbesi! 12 Şubat 2012, 14:27

Duruşma salonuna hiçbir takımın taraftarı alınmayacak. İzleyici olarak basın mensupları dışında her sanığın üçer yakını bulunacak
İlk dört gün 3 TRT spikeri tarafından iddianame okunacak. Dava 21 Şubat’ta Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda devam edecek
Kulüp yöneticileri özel izinle girebilecek. İddianamede müşteki sıfatıyla yer alan federasyon yetkilileri duruşmaya katılabilecek.
Herkesin merakla beklediği Şike Davası, 14 Şubat’ta Silivri’de görülmeye başlanacak. Aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan dava İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki salonunda görülecek. Şike davasına bakacak 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ekinci, Sevgililer Günü’ne denk gelen ilk duruşma öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Başkan Ekinci, “Kesinlikle takımları yargılamıyoruz. Takımlarda görev almış ve iddianamedeki suçları işledikleri iddia edilen kişileri yargılıyoruz. Takımlar ülkemizin 100 yıllık değerleridir. Takımlar yargılama konusu değildir”diyerek taraftarları sağduyuya çağırdı.
Duruşma salonuna hiçbir takımın taraftarının alınmayacağı, basın mensupları dışında her sanığın üçer yakınının içeri girebileceği öğrenildi. Güvenlikten jandarmanın sorumlu olacağı, salı günü çevrede geniş önlemler alınacağı kaydedildi.
Sadece Fener başvurdu
Kulüp yönetcilerinin ise özel izinle davaya katılmasının mümkün olduğu, şu ana kadar sadece Fenerbahçe Yönetimi’nden katılma talebi geldiği bildirildi. İddianamede müşteki sıfatıyla yer alan Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin ise istedikleri takdirde duruşmaya katılabileceği belirtildi.
Bu arada, Bucaspor, eski hakem Erman Toroğlu ve Samsun’da görevli bir savcının suçtan zarar gördükleri gerekçesiyle davaya müdahillik taleplerinde bulundukları belirtildi.
14 Şubat Salı günü Silivri’deki büyük duruşma salonunda görülmesine başlanacak duruşmanın çarşamba, perşembe ve cuma günü de devam edeceği ve dört gün süreyle 401 sayfalık iddianamenin 3 TRT spikeri tarafından okunacağı ifade edildi. 21 Şubat Pazartesi gününden itibaren ise davanın Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda görülmeye devam edileceği öğrenildi.
Yalan makinesi talebi
Cezaevinde tutuklu bulunan dava sanıklarının bilgisayar gibi bazı taleplerinin de olduğu öğrenilirken, bu konunun cezaevi yönetiminin inisiyatifinde bulunduğu, en ilginç isteğin ise davanın tutuklu sanığı Olgun Peker’den geldiği belirtildi. Peker’in mahkemeden “yalan makinası” talebinde bulunduğu ifade edildi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları