DEMİRÖREN : MAÇLAR GÜNDÜZ OYNANSIN! 01 Ağustos 2013, 13:26

TFF Başkanı Demirören maçların gündüz oynanmasını savunurken içki içilmesinin futbolu bozduğunu söyledi.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, sporda şiddet çalıştayında konuştu. Demirören "Olaylarının sadece taraftarları ilgilendirmediğini, bunun piramit olarak aşağı doğru gittiğini belirterek, kulüplerimizden rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece oynandıkça işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor. Bunlar da futbolun güzelliklerini bozuyor" dedi.

TARAFTAR GRUPLARI KULÜPLERİ TEHDİT EDİYOR

Demirören, Spor Müsabakaları Güvenliği Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'de kulüp başkanlığı, Kulüpler Birliği başkanlığı yapan ve federasyon başkanı olan tek kişiyim. Bu olayların yönetimden kaynaklandığını adım gibi biliyorum. O yüzden başkanlarımızın ve yöneticilerimizin verdiği demeçler, taraftarlarıyla olan bilet ilişkileri önemli. Rakip gördüğümüz Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları ile diğer takım taraftarları da dâhil hepsi ortak. Hepsi altlarında arabalarla birlikte geziyor. Bunlar bir organizasyonun içinde yönetimleri tehdit ediyor. Federasyonumuzun uyguladığı cezaları öyle bir takip ediyorlar ki stat kapatma veya maç kapatma dönemine geldiği zaman iki tane taraftar temsilcisi kulübe geliyor, 'Bağırırız, stadı kapattırırız. Bir sonraki maçı seyircisiz oynarsın' diye başkan ve yöneticilerle bir ilişki içine giriyor. Bunları biliyoruz fakat bizim federasyon olarak belli bir tedbirimiz, belli bir talimatnamemiz var, ona göre hareket edebiliyoruz. Gerisi yargı ve emniyetin görevi oluyor" dedi.

İŞİN İÇİNE İÇKİ GİRDİ Mİ SEYİRCİ AGRESİF OLUYOR

"Bugün futbola bakın, kötü tezahürattan seyirci gelmiyor, aile yok. Sayın Bakanımızın söylediği bir şey vardı, bunda hemfikirim. Kulüplerimizden rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece oynandıkça işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor. Bunlar da futbolun güzelliklerini bozuyor. Önemli olan buradaki konuşmaların ardından uygulamaların uygulanır hale gelmesi. Federasyon olarak biz hazırız ve sorumluluklarımızı biliyoruz. Bu sorumlulukları kulüpler, yöneticiler, emniyet, yargı ve herkesin paylaşması lazım. Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum." 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları