Boksör rakibini, seyirci de boksör'ü dövdü! 14 Şubat 2012, 09:47

Uluslararası Boks Federasyonu'nun (IBF) Arjantin'de organize ettiği hafi tüysıklet şampiyonluk maçı skandal görüntülere sahne oldu. Arjantinli rakibini nakavt eden Filipinli boksör, maçı kazandığına kazanacağına pişman oldu.
 Arjantin'deki bir boks maçı inanılmaz bir skandala sahne oldu. Uluslararası Boks Federasyonu'nun (IBF), ülkeden organize ettiği ve Filipinli boksör Johnreil Casimero ile Arjantinli rakibi Luis Alberto Lazarte'yi karşı karşıya getiren hafif tüysıklet şampiyonluk maçından sonra ortalık karıştı. 9. rauntta Arjantinli Lazarte'yi perişan eden 10. rauntta ise nakavt eden Casimero, maçı kazandığına kazanacağına pişman oldu. Yenilgiyi hazmedemeyen Arjantinli taraftarlar bir anda ringe girerek boksörü antrenörü ve hakemleri dövdüler. Hatta bir holigan, Casimero'nun kafasına sandalye fırlattı. Hastaneye kaldırılan Casimero'nun tedavi altına alındığı ve kısa süreli bilinç kaybı yaşadığı ifade edildi. 

21 yaşındaki Casimero'nun, 40 yaşındaki tecrübeli rakibini 9. rauntta iki kez yere yermesi aslında taraftarları çılgına çevirmeye yetmişti. 10. rauntta ise Lazerte'nin sendelemesi üzerine hakem Eddie Claudio maçı durdurarak Casimero'yu nakavtla galip ilan etti. 

Genç yaşına rağmen çıktığı 18 maçın 10'unu nakavtla kazanan ve 16 maçtan galip ayrılan Casimero, 15 yıllık boks kariyeri boyunca Lazarte'ti nakavtla deviren ikinci boksör olarak dikkat çekti. Lazarte'yi daha önce Taylandlı Pongsaklek Wonjongkam nakavt etmeyi başarmıştı.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları