BİLARDO ŞAMPİYONASINDA TÜRKLER DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA! 16 Eylül 2012, 14:29

12-16 Eylül 2012 tarihleri arasında Samsun'un ev sahipliğini üstlendiği Artistik Bilardo Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil eden 5 sporcumuzdan 2 si finale kaldı.
Haber: Lütfü Bulut- Celal Karaali
Yaşar Doğu Spor Salonu'nda başlayan dünya artistik bilardo şampiyonasında  Hacı Arap Yaman, Serdar Gümüş yarı final oynarken 21 ülkeden 24 sporcu mücadele etti. Koray Kırman, Barış Cin, Ahmet Arslan'ın yanı sıra yedek sporcu olarak katılan  Bekir Özyürek ise rakiplerine elendi.

BU GÜN SAAT 3 TE FİNAL VAR!

Sporcularımızdan Serdar gümüş Hollanda'lı rakibini yarı finalde eleyerek dünya şampiyonluğu için  finale yükselirken başarılı sporcumuz Hacı Arap Yaman ise son dakikada rakibine elenerek 3.lük kürsüsüne çıkmayı garantiledi!

BAKAN SUAT ÇELİK'İN  FİNALE GELMESİ BEKLENİYOR!

Aynı zamanda Samsun Milletvekili olan Gençlik ve Spordan sorumlu Bakanımız Suat Kılıç'ın bugün Yaşar Doğu Spor Salonu'na katılarak şampiyonluk ödülü'nü vermesi bekleniyor!

NTV SPOR CANLI YAYINLIYOR! http://www.ntvspor.net/canliyayin )

Sporcumuz Serdar Gümüş'ün Almanya'lı rakibiyle oynayacağı final maçını NTV SPOR canlı yayınlıyor...Canlı yayını internetten de takip edebilirsiniz! http://www.ntvspor.net/canliyayin


BİLARDO'NUN BİR NUMARASI AÇIKLADI:
"TÜRKLER BİLARDO'DA EN İYİLER ARASINDA!"

Bilardo Federasyonları Birliği Başkanı Jean Claude Dupont, Türkiye Bilardo Federasyon Başkanı Uğur Kurugöllü le birlikte yaptığı basın toplantısında Türk sporcularının dünyanın en iyileri arasında olduğunu söyledi.

Dupont, Samsun'da düzenlenen Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası'nın dördüncü gününde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Bilardo Federasyonu'nun son 6-7 yıl içerisinde ciddi bir atak yaparak çok sayıda şampiyon çıkarttığını belirti.

Federasyon'un çok değişik projeye imza attığını ifade eden Dupont, “Milli Eğitim Bakanlığı, bilardonun okullarda oynanmasını sağlayabilirse, diğer ülkelere örnek olacaktır. Bu çok ciddi bir projedir. Eskiden bilardodan para kazanılamıyordu, şimdi ciddi bir meslek oldu” dedi.

DÜN YAPILAN  ELEME SONUÇLARI


Dün yapılan eleme gruplarında Türk sporculardan Barış Cin rakibi Walter Bax'e 3-0, diğer rakibi Bernd Sınger'i ise 3-2 yendi. Türk sporculardan Serdar Gümüş de Jean Reverchan'ı 3-1, Xavier Fenellosa'yı da 3-2 yendi.
Hacı Arap Yaman Thomas Ahres'i 3-1 yenerken, Ahmet Arslan Hajime Watanabe'ye 3-2 yenildi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları