Beşiktaş'ta “Demirören istifa!“ sesleri 05 Şubat 2012, 21:00

Beşiktaşlı bir grup taraftar, siyah-beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören'i protesto ederek, istifaya davet etti.

Beşiktaşlı taraftarlar, Konyaaltı Caddesi'ndeki Atatürk Parkı önünde basın açıklaması yaptı. Taraftarlar adına konuşan Şükrü Gürsoy, Yıldırım Demirören'in göreve geldiği 2004 yılından bu yana Beşiktaş'ın 1 şampiyonluk, 4 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa kazandığını hatırlattı.

Demirören'in bu dönemde yurt dışından yıldız futbolcuları transfer ettiğini anlatan Gürsoy, bu futbolcuların aldıkları paraların karşılığını veremediğini öne sürdü.

Gürsoy, Demirören'e şöyle seslendi:

"SEN BİZDEN DEĞİLSİN"

''Mali olarak enkaz haline getirdiğin kulübün mal varlıklarına, artık ödenemeyen borçlar yüzünden her gün yeni hacizler getiren birisin. Dağıtılmış bir altyapı, istisnasız her branşta başarısız ve hatta bazılarında küme düşmeme mücadelesi veren amatör branşlar, temlik edilen alacaklar... Kulüp çalışanlarının bile maaşlarını ödemekten artık acizsin. Kulüpler Birliği Başkanı olarak hangi akla hizmet ettiğini bilmediğimiz icraatlara ve açıklamalara imza atarken, kendini vekaleten başkanı sandığın kulübe 'Fenerbahçemiz' lafını etmeni hiç yadırgamadık. Çünkü sen bu şartlar altında bizden biri değilsin.''

Beşiktaş'ın bazı kongre üyelerinin, Süleyman Seba ile Aziz Yıldırım'ı aynı kefeye koyduğunu öne süren Gürsoy, ''Kongre üyeleri unutmayın ki boynunuzdaki bir atkı, bin kravatınızdan daha şereflidir'' diye konuştu.Yıldım Demirören'i istifaya çağıran taraftarlar daha sonra bazı kongre üyelerini protesto etmek için kravat yaktı.

Anahtar Kelimeler
DemirörenIstifaBjk

Yorum Gönder