VE MUSTAFA SARIGÜL İBB ADAYLIĞINI İLK KEZ AÇIKLADI! 17 Ocak 2013, 12:07

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını ilk kez kendi ağzından Erzincanlı hemşehrileri ile yaptığı sohbette açıkladı ve "Kendimi hemşehrilerime emanet ediyorum" dedi.
Ünlü gazeteci Ünal Tanık'ın Genel Yayın Yönetmenliğinde hazırlanan www.ROTAHABER.com haber portalından Mehmet Kalaycı'nın özel haberine göre olayın seyri şu şekilde gelişti.

Siyasetin yeniden fenomen ismi haline gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını Erzincanlı hemşehrilerine açıkladı. 

"KENDİMİ HEMŞEHRİLERİME EMANET EDİYORUM!"
Tarih 13 Ocak 2013. Yer Kumkapı’da bir balıkçı restoranı. Niçin Kumkapı?, niçin balıkçı restoranı? sorularının cevabını, Mustafa Sarıgül’ü yakından tanıyanlar iyi bilir. Sarıgül iyi bir Erzincanlı ve Kumkapı’da ki balıkçıların önemli bir kısmı da Erzincanlı. Sarıgül’ün Kumkapı’da bulunma nedeni ise  Erzincanlı dostları ile birlikte olmak.

Rotahaber'in dindiği bilgiye göre; Sarıgül, bir grupla restorandan içeri girdiğinde bir köşede oturanlar vardı. Onları da bilinen coşkusu ile “Gelin bir Erzincan halkası oluşturalım” diyerek yanlarına çağırdı. Davete icabetin olmasıyla birlikte hemşehri halkası biraz daha büyüdü.

Sarıgül, Şişili’de yaptığı başarılı belediyecilik çalışmalarını anlattı. İlçedeki her insanla bir şekilde temas ettiklerini söyledi. Bu belediyecilik anlayışını İstanbul geneline taşımak istediklerini anlattı ve hedefini açıkladı.

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM SARAÇHANE'YE TAŞINMAK İSTİYORUZ" İMASI!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bulunduğu Saraçhane’yi kastederek, “Allah izin verirse, 1,5 kilometre mesafedeki yere önümüzdeki dönem taşınmak istiyoruz” dedi. Ardından da ekledi:

HER AKP'Lİ HEMŞEHRİMİN OYUNA TALİBİM!
“Biliyorum burada farklı partilerden arkadaşlar da var. Her AK Partili hemşehrimden mutlaka bir AK Partilinin oyunu bize kazandırmasını istiyorum. Hep birlikte bu yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?”


"TDH'NIN  AKİBETİ GİBİ OLMASIN!" SORUSU!
Mustafa Sarıgül, hemşehrilerinden istediği “Evet” cevabını aldı. Ancak genç bir hemşehrisinin kafasına takılan bir soru vardı. 2010 yılında yaşanan Türkiye Değişim Hareketi’nin partileşme sürecinde son anda yaşanan sürpriz çark ile ilgili aklına takılan soruyu sordu:

“Sayın Başkanım! Biz sizinle beraberiz. Ancak siz bizimle yolun sonuna kadar var mısınız? Yoksa Türkiye Değişim Partisinin akıbetine mi uğrarız diye bir korkumuz var. Önümüze düştün. Biz sizi takip ettik. Ama bir de baktık ki 2010’un Haziran ayı geldiğinde önümüzde liderimiz yok. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığınız da öyle olmasın sakın.”

Sarıgül genç hemşehrisini bu soruyu sorduğu için “çok teşekkür ediyorum” diyerek kucakladı. O zamanın siyaset zemininin çok farklı geliştiğini belirterek şöyle dedi:

“Bizim o dönemde en büyük mücadelemiz Sayın Baykal ile idi. Baykal’ın gidip yerine Kılıçdaroğlu’nun 21 Mayıs 2010’da CHP’nin başına geçmesi ile yeni bir dönem başladı. Biz Sayın Kılıçdaroğlu’nun önünün açılması gerektiğini düşünüyorduk. Yeni lidere bunu yapmamız bizim siyaset kültürümüzün bir gereği idi. Şimdi inşallah İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çıktığımız yolda kendimi hemşehrilerime emanet ediyorum.”

Yorum Gönder