Sarıgül: af çıksın 6 bin TDH'li ile CHP'ye katılırız! 05 Mayıs 2012, 00:04

Sarıgül Gürsel Tekin'in istifası sonrasında birlikte parti kuracakları hakkındaki iddiaları yanıtladı, gündeme dair açıklamalar yaptı...
Gürsel Tekin ile birlikte parti kuracağı iddia edilen Mustafa Sarıgül, sessizliğini gazeteci Enver Aysever'e bozdu.

Kılıçdaroğlu'ndan genel af çıkarmasını bekleyen Mustafa Sarıgül, CHP'den büyükşehir belediye başkan adaylığına yeşil ışık yaktı.

Yeni CHP'de eski kavgalar hortladı. Ana muhalefet partisinde 2 numara olduğu söylenen Tekin'in istifasıyla sarsıldı.

TEKİN VE SARIGÜL PARTİ KURACAK İDDİASI

İstifayla birlikte söylentiler aldı başını gitti. Bunlar arasında en öne çıkanı Tekin'in TDH hareketi lideri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile parti kuracakları iddiasıydı.

Gözlerin çevrildiği isim sessizliğini gazeteci Enver Aysever'e bozdu. CNN Türk'te yayınlanan Medya Mahallesi'ne telefonla katılan Aysever, Sarıgül'ün konuyla ilgili sözlerini aktardı:

"BİR BÖLEN OLMAM"

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu anda genel başkanlığını tartıştırtmam. Ben bir bölen olmam. Türkiye'de solu bölen adam olarak tarihe geçmeyeceğim. Sosyal demokratların iktidarda olmasını istiyorum. Artık Kemal ya da Gürsel kavgası doğru değil. Bizim birada olmamız gerekiyor."

KILIÇDAROĞLU'NDAN GENEL AF TEKLİFİ BEKLİYOR

Aysever'in "Belediye başkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna Sarıgül, "Sayın Kılıçdaroğlu genel af çıkartırsa, TDH hareketindeki 6 bin arkadaşımla birlikte partiye katılırız. Ondan sonra belediye başkanlığını konuşuruz" diye cevap verdi.

KILIÇDAROĞLU'NUN BAŞARI HİKAYESİNE İHTİYACI VAR

Aysever, Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül'e neden belediye başkanlığı adaylığını teklif edeceğini şu sözlerle anlattı:

"Benim anladığım Kılıçdaroğlu derse ki gel kardeşim sen de adaysın benim anladığım Sarıgül İstanbul adayı olarak yarışacak. Şunu da söyleleyim. Kılıçdaroğlu'nun bu teklifi yapacağını düşünüyorum açıkcası. Çünkü başarı hikayesine ihtiyacı var."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları