PERİNÇEK'İN ÖMRÜ HAYATI İŞTE BU! 24 Kasım 2012, 02:24

Gazeteci Yazar Hüseyin Kocabıyık: “70’lerde Maocu, 80’lerde Apocu, 90’larda Milliyetçi Perinçek, nasıl Atatürkçü olur?”
 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bir zamanların Mao'cusu şimdi başımıza Atatürkçü kesildi" diyerek eleştirdiği Doğu Perinçek’e, bir darbe de Gazeteci Yazar Hüseyin Kocabıyık'tan geldi.

TV8’de Erkan Tan’ın konuğu olan Kocabıyık, Doğu Perinçek’e yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kocabıyık, “Doğu Perinçek, 60-70’li yıllarda Maocu, komünist 80’li yıllarda Apocu, 90’lı yıllarda Milliyetçi, 2000’li yıllarda darbeci ve Atatürkçü diyor bir de kendisine. Büyük bir transformasyon. Ben bu kadar döneklikten, bu kadar değişime, metamorfoza uğramış adamların isimlerinin ortalarda dolaşmasına tahammül edemiyorum. Ondan sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun veya CHP’nin Atatürkçülüğünü eleştiriyor, ayar vermeye çalışıyor. Böyle bir rezalet olur mu? Kemal Bey ne kadar isyan etse hakkı var.” dedi.


"DÜNE KADAR SOSYAL DEMOKRAT, BUGÜN ERGENEKONCULARI KURTARMAK İÇİN ADAY YAPAN BİR CHP"

Konuşmasında, CHP ve bu partide siyaset yapanlar için 'Tescilli dönek' ifadelerine yer veren Kocabıyık, "Düne kadar güya sosyal demokrat, bugün Ergenekoncuları hapisten kaçırmak için listelerinden aday yapan bir CHP?" dedi.

Kocabıyık değerlendirmelerine şöyle devam etti: “CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Yüksel Ertuğrul Günay'ın AK Parti İzmir Milletvekili adayı olmasından mülhem, onu döneklikle suçluyor. CHP ve orada siyaset yapanların çoğu zaten tescilli dönek. 1940'larda dibine kadar faşist, 1960'ların sonunda ortanın solu, 1970'lerde sosyalist sola yakın solcu, 1990'larda ise ulusalcı. Kimmiş dönek? Düne kadar Kürt sorununda şahin, bugün Sezgin Tanrıkulu baş tacı. Düne kadar sağın en büyük muhalifi, bugün Süleyman Demirel'in stepnesi. Düne kadar güya sosyal demokrat, bugün Ergenekoncuları hapisten kaçırmak için listelerinden aday yapan bir CHP? İnsan Ertuğrul Günay gibi hakiki bir solcuya "dönek" demeden önce, merkez sağın hurdalarıyla doldurulmuş CHP listelerine bakar ve biraz utanır. Kim dönek?"

Yorum Gönder