Muharrem İnce CHP liderliğine soyunuyor! 22 Mayıs 2012, 08:56

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Aydın'ın Kuşadası ilçesini ziyaretinde, genel başkanlık sorusuna 'kısmet' diye cevap verdi.
LAİKLİK TANIMI YAPTI

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın daveti ve isteği ile Kuşadası'na geldiğini ifade eden CHP Grup Başkan Vekili İnce, Kuşadası'nda partili bir gence CHP'nin altı okunun ne anlama geldiğini anlattı. İnce, laikliği tarif ederken de ''Yalova'da bir bayan bana 'Laiklik laiklik diyorsunuz, nedir laiklik?' dedi. Ben de yanıma iki çocuk aldım. Bana soruyu soran bayana 'mirastan kıza bir, erkeğe iki hisse verirsen AKP'nin isteği olur. Kız çocuğuna bir, erkek çocuğuna da bir hisse verirsen bunun adına laiklik denir.Biz halka laikliği böyle anlatmamız lazım.'' ifadesini kullandı.

CHP'YE GENEL BAŞKAN OLUR MUSUNUZ SORUSUNA CEVAP: KISMET

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, ilçe binasında partililerle yaptığı sohbette bir partili, genel başkanlık için düşüncesini sordu. "Kısmet'' cevabını veren İnce, partililere artık parti içinde eleştiri yapmayı bırakıp AK Parti'yi eleştirmeleri gerektiğini söyledi. 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları