KILIÇDAROĞLU SARIGÜL HAKKINDA SON NOKTAYI KOYDU! 13 Ağustos 2013, 10:36

Adı CHP'nin İstanbul adayı olarak sıkça geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili bir açıklama da CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan geldi.
Yerel seçimlere ilişkin gündem maddelerinden biri, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday olup olmayacağı. CHP lideri konuyla ilgili konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

Bir televizyon programında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül'ün İBB Başkanlığına adaylığı konusunda önce parti üyesi olması gerektiğini söyledi.

Mustafa Sarıgül'ün kendi penceresinde oldukçu başarılı bir belediye başkanı olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şu ana kadar Sarıgül'ün CHP'ye gelme konusunda herhangi bir başvurusunun olmadığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, "Partimize gelme konusunda herhangi bir başvurusu yok. Zaman zaman gazeteler yazıyor 'Sarıgül CHP'ye gelecek' diye. Kendisinin bir açıklaması oldu. 'Ben gelirsem 3 bin kişi ile gelirim' şeklinde. Bende niye 3 bin de, 5 bin değil açıklamasını yaptım. 5 bin kişiyle gelin, 10 bin kişiyle gelin. Biz kimsenin önüne duvar örmeyiz.

Partimize gelmek istiyorsa elbette gelir. Partimizin üyesi olur, ondan sonra ancak bu konuları tartışabiliriz. Ana kent belediye başkanı olur mu, olmaz mı o daha sonraki bir aşama ama ilk aşamayı tamamlaması lazım" şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları