KILIÇDAROĞLU ERDOĞAN'A ÖYLE BİR LAF ÇAKTI Kİ! 29 Ekim 2012, 20:07

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’daki gergin 29 Ekim yürüyüşü sonrası açıklama yaptı.
 Ankara Ulus’taki kutlamaların ardından İstanbul’a hareket eden Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Yahu savaşa mı gidiyorsunuz” diye soran Kılıçdaroğlu, “Bu insanlar Taşkınlık mı yaptılar, kapı cam çerçeve mi indirdiler. Ellerinde sadece Türk bayrağı vardı” dedi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satırbaşları:

“O insanların ellerinde sadece Türk bayrağı vardı. Devletin polisi vardı biber gazı vardı yahu savaşa mı gidiyorsunuz. Cumhuriyet Bayramını kutlamak kadar doğal ne olabilir. Dedelerimiz kanla gözyaşıyla bu Cumhuriyeti kurdu.

Amasya Tamimi’ni acaba okuyor mu bu hükümet üyeleri. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir hükümet bunun anlamını biliyor mu acaba. Cumhuriyet hükümeti cumhura önem veren hükümettir. Taşkınlık mı yaptılar, kapı cam çerçeve mi indirdiler hayır...

Demiyor muydu Başbakan ‘Bu bayramlar halktan kopuk. Stadyumlarda bayram kutlamayacağız’ gelinen noktada AKP’nin stadyumda bayram kutladığını görüyoruz. Bayram kutlaması için izin alınmaz.Kurban Bayramı da böyledir, Ramazan Bayramı da böyledir. Bayramlar yasaklanamaz. Ben biber gazından etkilenmedim. 29 Ekim’i coşkuyla kutlayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim.”


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları