KILIÇDAROĞLU: EKRANLARA ÇIKIP ÇOCUK GİBİ AĞLIYORSUN! 25 Ağustos 2013, 17:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan'a dert eleştirilerde bulundu.
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Büyük Taarruz'un Kocatepe'deki 91'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar'daydı. Genel Başkan yardımcıları Umut Oran ve bazı milletvekillerinin de eşlik ettiği Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ziyaretini Bayat İlçesi'ne yaptı.

Burada bir kahveye giren Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerine çay ikram edildi. Kemal Kılıçdaroğlu'na Bayatlılar tarafından süs eşyası kağnı, Atatürk'ün el yazmalı resmi ve kalpak hediye edildi.

ÇOCUK GİBİ AĞLAMA BENZETMESİ
Kahvede çay içtikten sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden Bayatlılara seslendi. Suriye'de kimyasal silah kullanıldı iddialarına değıinen Kılıçdaroğlu Başbakan'a da sert eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Kimyasal silah kullanımı asla affedilmemesi gereken insanlık suçudur. Faillerinin bulunması her insanın ortak görevi ve amacı olmalıdır. Barışı savunduk, ama kavgayı asla savunmadık. Bakın bu toprakların bağımsızlığı için mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı savaştı, ama şunu söyledi; 'Zorunlu olmadıkça savaş bir insanlık suçudur.' Dolayısıyla biz savaş yanlısı değiliz. Biz televizyon ekranlarına çıkıp ağlamayız. Öyle televizyon ekranlarına çıkıp çocuk gibi ağlayacaksın. Çaresiz, zavallısın sen. Gururlu adam ülkesinin sorunlarına çözüm bulur. Ama çözümsüzlük noktasına gelip dünyada yalnızlaştırılmış bir konuma düşüp, televizyonlara çıkıp ağlamak Türkiye cumhuriyeti başbakanlarına yakışmaz" dedi.

"TÜM KOMŞULARLA KAVGALIYIZ"
Türkiye'nin dış politikasını eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kiminle dostuz? Suriye'yle mi, Irak'la mı, İran'la mı? Tüm komşularımızla kavgalıyız. Hani nerede 'yurtta barış dünyada barış' sözü. Nerede biz güvenmeye başladık dış güçlere? İslam dünyasına bakın, kan akan tek yer İslam dünyası. Hiçbir yerde kan akmıyor, İslam dünyasında akıyor. Türkiye'de adam eğitiyor, 'git dışarıda adam öldür' diye. Yazık günah değil mi?"
'AÇLIKTAN ÖLEN RABİA İÇİN AĞLADI MI?'
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Afyonkarahisar'daki ikinci durağı, İhsaniye İlçesi'ne bağlı Yaylabağ Beldesi oldu. Burada da halka seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı hedef aldı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Samsun'da 2.5 yaşında Rabia açlıktan öldü. Biri çıkıp ağladı mı? Niye şimdi ağlıyor? Ben televizyon ekranlarına çıkıp ağlamam. Ağlayan adam çaresiz adamdır, çare üretmeyen adamdır. Biçaredir, zavallıdır o. Ancak zavallılığını gözyaşlarıyla dindirmeye çalışır. Türkiye Cumhuriyeti onurlu bir devlettir. Bu ülkeyi kuranlar yiğit insanlardır. Ağlamak bize yakışmaz. Biz çözüm üretiriz, halkı kucaklarız. Mizansen şöyle. Sen televizyona çık, ben sana mektup okuyayım. Sen de orada ağla. Millet de sana acısın. Geçti borun pazarı Recep bey. Gezi direnişi senin fiyakanı söktü. Artık bundan sonra halk vardır, halkın mücadelesi vardır. Halkın gücü vardır."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları