Kılıçdaroğlu az daha Çiller'i tutuklattıracaktı! 10 Şubat 2012, 23:05

DİSK Genel Kuruluna katılan Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında "Arkadaşlarım bir not getirdiler. Tansu Çiller'e tutuklama kararı çıktı diye. Bakalım nasıl bir sonuç olacak" dedi.
Konuşmasının hemen ardından Kılıçdaroğlu'na şaşkınlık yaratan o açıklaması soruldu . Kılıçdaroğlu, "Bana not geldi ama o notun yanlış olduğu bana söylendi daha sonra" diye cevap verdi.

NOT GELMİŞ!
Beşiktaş'taki Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen DİSK'in 14. Genel Kurulu'na konuşmacı olarak katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüden DİSK üyelerine hitap etti. Kılıçdaroğlu bu sırada önündeki bir notu okudu. Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarım bir not getirdiler. Tansu Çiller'e tutuklama kararı çıktı diye. Bakalım nasıl bir sonuç olacak " dedi. Kılıçdaroğlu'nun şaşkınlığa neden olan açıklaması toplantı çıkışı soruldu. Kılıçdaroğlu, "Bana not geldi ama o notun yanlış olduğu bana söylendi daha sonra. Doğru bana bir not geldi ama notun doğru olmadığını bana ifade ettiler " yanıtını verdi.

CHP İl Teşkilatından alınan bilgiye göre, il teşkilatına telefon geldiği ve ' MİT mensupları hakkında yakalama kararı çıktı ' şeklinde bilgi iletildiği öğrenildi.Ancak notu alan kişinin MİT'çiler yerine eski Başbakan Tansu Çiller'i anlaması dolayısıyla bu karışıklığın ortaya çıktığı ifade edildi.  


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları