KILIÇDAROĞLU AYGÜN İÇİN GEMİLERİ YAKTI! 24 Ocak 2013, 13:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında dün yapılan MYK toplantısında, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Rumlara etnik temizlik yapıldığına ilişkin Twitter mesajıyla, Paris’te öldürülen Sakine Cansız’ın ailesine taziye ziyaretini masaya yatırdı.
Habertürk’ün edindiği bilgiye göre, CHP MYK Aygün’e yaptırım konusunda ikiye bölündü. MYK üyelerinden bazıları, Aygün’ün istifasının alınması veya hakkında disiplin sürecinin işletilmesini talep ettiler. Bazı MYK üyeleri ise bu öneriye karşı çıktı. Kılıçdaroğlu da “Bu partide özgürlük olacak. Herkes düşüncesini de ifade edecek. Ancak parti disiplinine sadık kalınacak. Bundan sonra parti yönetiminden izin almadan kamuoyunda partiye kim zarar verirse gözünün yaşına bakmam, o hesabını verecek” dedi.

AYGÜN’LE GÖRÜŞTÜ
MYK’da yapılan değerlendirmenin ardından Hüseyin Aygün konusunda tasarrufta bulunma yetkisi Kılıçdaroğlu’na bırakıldı. Toplantının ardından akşam Aygün’ ü genel merkezdeki makamına çağıran CHP Lideri’nin, “sözlü uyarı ” kararını tebliğ ettiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu, “Attığın twit’in kabul edilir tarafı yok. Bir daha böyle açıklamalar istemiyorum. Bu son ol sun. Bir daha affetmem, gereğini yaparım” restini çekti. CHP Genel Başkanı’nın, “Artık sus; zorunlu olmadıkça konuşma ” şeklinde Aygün’ ü tembihlediği de öğrenildi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları