İŞTE MUHARREM İNCE'NİN TACİZİNİN BELGESİ! 24 Kasım 2012, 01:33

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Türkiye gündeminden bir türlü düşmüyor. Dün İnce'yle ilgili bir belge yayımlayan Zaman gazetesinden sonra bugün de Yeni Akit gazetesi İnce'yi yalanlayan bir belgeyi okuyucularıyla paylaştı.
CHP Grup Başkanvekiii Muharrem İnce'nin Fatma B. adlı CHP'li kadını taciz ettiğine ilişkin belgelere Akit ulaştı.

İnce'nin kendisini taciz ettiğini belirterek şikayette bulunan CHP'li Fatma B., kendi el yazısıyla Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu dilekçede "Telefonla Muharrem İnce'nin tacizlerine maruz kalıyorum, bu durum ruh sağlığımı bozuyor" diyor.

İnce'nin yaklaşık 2 yıl boyunca peşini bırakmadığını belirten Fatma B., AnkaraCumhuriyet Başsavcılığı'na CHP'li İnce hakkında verdiği şikayet dilekçesinde şunları yazıyor:

"Kızımın okulu amacıyla gittiğim TBMM'de tanıştığım milletvekili Muharrem İnce, 2009 yılı Kasım ayından itibaren sürekli olarak tarafıma ağır hakaret içeren mesajlar ve telefonla tacizlere maruz kalmaktayım. Bu durum ruh sağlığımı bozuyor. Ceptelefonumdaki Muharrem İnce'nin telefonundan gelen mesajlar bu şahsın siyasi nüfuzuyla silinmiştir. Ancak operatörden mesaj dökümlerim istenildiğinde şikayetimdeki haklılığım ortaya çıkacaktır."

İŞTE O ŞİKAYET DİLEKÇESİZAMAN GAZETESİ DE BU BELGELERİ YAYIMLAMIŞTI

Zaman Gazetesi dünkü sayısında Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile İnce'nin taciz ettiği iddia edilen Fatma B. arasındaki bir taahhütname imzaladığını duyurmuştu.
O KADIN TAKVİM'E KONUŞTU!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin taciz ettiği Fatma B, Takvim'e konuştu: Benimle birlikte olmak istedi. Kabul etmeyince tehdit etti. Davadan vazgeçmem için rüşvet verdi


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Grup Başkan vekili Muharrem İnce hakkında, “550 vekil arasında tek O'nun taciz dosyası var” dedi. Ortalık karıştı. İddiaya cevap veren İnce “Dokunulmazlığımı kaldırın, yargılanayım” şeklinde cevap verdi. Arınç, “Senin o koltukta oturmaman gerekir, istifa et” dedi. Ankara'ya bomba gibi düşen taciz skandalın mağduru olan Fatma B'yi ise TAKVİM buldu. CHP Kadın Kolları'nda görev yaptığını ve Muharrem İnce ile 2008′de tanıştığını belirten Fatma B., taciz davasını anlattı: “Kendisi kızımın okuldaki sorunlarının çözümünde bana yardımcı oldu. Hatta iki ayrı tarihte iki farklı pastanede kahve içtik. İnce görüşmemizde özel hayatından yakınıyordu. Ancak 2009 yılı Kasım ayına kadar herhangi bir olumsuz davranışı olmadı” diye konuştu.

“ABAZAYIM GEL”

2009 yılı Kasım ayında İnce'nin kendisini arayarak, “Yalova'dan geliyorum, abazayım, K… Z… apartmanı 1 numaraya gel” dediğini öne süren Fatma B., “Bunun üzerine 'ne biçim konuştuğunu' söyleyerek kendisine hakaret ettim. Sonrasında bana beraber olma anlamına gelebilecek sözler söyledi ve mesajlar atmaya başladı” dedi.

DAYANAMADIM DAVA AÇTIM

Aramalarını bıkmadan sürdüren İnce ile ilgili hakaret ve tacizde bulunduğu için şikayetçi olduğunu kaydeden Fatma B., “Savcılık soruşturmasının ardından dosya Adalet Bakanlığı'na gitti. Adalet Bakanlığı'nda yapılacak incelemenin ardından hazırlanan fezleke TBMM'ye giderek İnce'nin dokunulmazlığının kaldırılması istenecek” diye konuştu. İnce'nin dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke Meclis'e gitmeden avukatı aracılığıyla kendisiyle irtibata geçtiklerini iddia eden Fatma B., şunları söyledi: “Soruşturma süresince haklı olduklarını, benim tuzak kurduğumu iddia ettiler. Ancak savcılık soruşturmayı tamamlayıp benim haklılığım kanıtlanınca, bu kez şikayetimi geri almamı istediler. İnce, avukatı aracılığı ile bana ulaşarak 12 bin 500 lira teklif etti. Ben de haklılığımı kanıtlamak için kabul etmiş gibi göründüm. Kendisine tuzak kurduğumu, iftira attığımı iddia ettiği için bana teklif ettikleri parayı aldım. Hiç kimse kendisine iftira atan birine gidip 12 bin 500 TL para vermez. Benim adıma avukatı Haluk Pekşen'in bankaya ödemeyi taahüt ettiği 4 bin TL, İnce'nin haksızlığının kanıtıdır.

PARTİM SAHİP ÇIKMADI

Ben paranın bir kuruşuna bile dokunmadım. Rüşvetin belgesi olarak dava açıldığında mahkemeye teslim edeceğim.” Hukuka, devlete, adalete güvendiğini belirten Fatma B. “Adaletin tecelli edeceğine inanıyordum. Ben onun gibi şov yapmadım. Gecikmeli de olsa olayın Meclis gündemine gelmiş olması beni mutlu etti. İnce bana, hem şantaj hem de para istemekten suçlayarak iki ayrı dava açtı. Onlar da takipsizliğe gitti. Bu da benim haklılığımı ortaya koyuyor. Ben en çok yıllarca emek verdiğim partimin bana sahip çıkmamasına üzüldüm. Kadın kollarında oy peşinde koştuğum partim yerine bana Bülent Arınç sahip çıktı” diye konuştu.

YÜZ KIZARTAN MESAJLAR

Muharrem İnce'nin, 533653…. No'lu telefonundan Fatma B.,'ye gönderilen mesajların bazıları şöyle: “Tamam özür dilerim. Yeter ki beni bir daha arama. Zaten bende numaran yok”, “Sen gerçekten bir o… ç… sun”, “Sana ne be o…”, “Sen o… sun elinden geleni yap”, “Fatma hanım genel merkezi arayıp beni şikayet etmeniz hoş değil. Yakıştıramadım. Yine de istediğini yapmakta serbestsiniz.”

RÜŞVETİN BELGESİ

Fatma B. adına bankaya 4 bin TL yatırıldı. Bu parayı kullanmayan Fatma B. “Belgeyi mahkemeye teslim edeceğim” dedi.

TAKVİM GAZETESİ

MUHARREM İNCE'DEN ŞOK KARAR!


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na yazılı başvuruda bulundu.

İnce, başvurusunda, hakkında TBMM'ye sevk edilen 3/618 ve 3/916 dosya numaralı fezlekelerle dokunulmazlığının kaldırılmasının talep edildiğini anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

AKLANMAK İSTİYORUM

''Yasama dokunulmazlığımın kaldırılarak, hakkında yürütülen iftira kampanyasından kurtulmak ve aklanmak istiyorum. Bu nedenle Cumhuriyet savcılıklarınca düzenlenen fezlekelerin işleme konularak hakkımdaki fezlekeleri görüşmek üzere Karma Komisyon'un en kısa sürede toplanmasının sağlanmasını arz ve talep ederim'' dedi.

CİNSEL TACİZ İDDİASIYLA FEZLEKESİ BULUNUYORDU

CHP'li Muharrem İnce, TBMM Anayasa ve Adalet komisyonlarından oluşan Karma Komisyon'a da başvurdu.

MHP'nin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında verdiği gensoru önergesinin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sırasında, Arınç ile İnce arasında tartışma çıkmıştı. Arınç, İnce'nin Meclis'te ''cinsel taciz'' iddiasıyla fezlekesinin bulunduğunu ve bu nedenle istifa etmesi gerektiğini söylemişti. Bunun üzerine İnce de dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etmişti.

Yorumlar

mahir :

butacizolaylarınıngerçekolduğunainanıyorumbunlarınnebiçiminsanlarolduğunuiyibiliyorumdoğrudur

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder