İŞTE ERDOĞAN'IN BAŞBAKAN ADAYI! 05 Ekim 2012, 14:42

AK Parti kulisleriyle ilgili haberlerin "bir bileni" Fehmi Koru açıkladı...
 AK Parti kulisleriyle ilgili haberlerin "bir bileni" Fehmi Koru, AK Parti'nin A Takımı'nda yer alan Mehmet Ali Şahin'in, Erdoğan'ın Başbakan adayı olup 2014'te bu görevi üstlenebileceğini açıkladı.

Geçen hafta Ankara'da bulunduğunu ve AK Parti kulislerinde Mehmet Ali Şahin'in Başbakan olacağının konuşulduğunu kaydeden Fehmi Koru, Habertürk TV'de AK Parti'nin yeni MYK'sını değerlendirdi.

ERDOĞAN'IN ADAYI MEHMET ALİ ŞAHİN

İşte Fehmi Koru'nun o sözleri:

"Geçen haftayı Ankara'da geçirdim. Bu konuların konuşulduğu ortamlarda bazı isimler telaffuz edildi. AK Parti'de 'ikinci adam' olarak en fazla telaffuz edilen isim Mehmet Ali Şahin'di. Tayyip Erdoğan'ın en güvendiği isimler kimlerdir dediğiniz zaman akla gelen ilk isim Mehmet Ali Şahin oluyor. Bundan sonra gerçekten çok kritik bir 2 yıl geçecek. Bu iki yıl içerisinde Tayyip Bey adına partiye sahip çıkacak bir isme ihtiyaç olacak.

Özellikle 2014'deki bir geçiş süreci yaşanacağı varsayımıyla. Önce partiye sahip çıkacak sonrasında Tayyip Bey Cumhurbaşkanı olunca geçici bir süre belki de başbakanlığı üstlenebilecek bir isim kim olabilir deyince yine akla onun ismi geliyor. Dolayısıyla AK Parti'de ikinci ismin Mehmet Ali Şahin olması benim için sürpriz değil."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları